پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

تنظیم قرارداد

قرارداد چیست ؟

قرارداد توافق نامه ای است که بین دو یا چند نفر برای رسیدن به هدفی مشترک تنظیم می شود . در قرارداد هر یک از طرفین خواسته های خود را ذکر می نماید تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا عدم عملکرد درست طرف متقابل ، بتواند با استناد به قرارداد تنظیم شده علیه او طرح دعوی نماید . امروزه میلیون ها پرونده در دادگاه ها وجود داشته که علت آن نبود قرارداد یا تنظیم غیر تخصصی و نادرست قرارداد بین طرفین بوده است .

قرارداد کاری

اهمیت تنظیم قرارداد :

 • مهم ترین مزیت تنظیم قرارداد هموار شدن مسیر برای رسیدن به توافق می باشد . هر یک از طرفین طبق خواسته های خود می تواند قرارداد را تنظیم نماید .
 • اگر قراردادی دقیق بین طرفین تنظیم شده باشد هرگاه یکی از طرفین بخواهد از انجام وظیفه ی خود سر باز زند ، با توجه به ضمانت اجرایی که برای تخلفش در قرارداد ، در نظر گرفته شده است مسلما فکر تخلف را از سر بیرون کرده و اگر اختلافی هم بوجود بیاید تن به سازش میدهد .
 • اگر دعوا و اختلافی بین اشخاص بوجود بیاید و یکی از طرفین از دیگری شکایت کند ، به راحتی می توان با ارائه قرارداد به دادگاه از باخت در دعوا جلوگیری نمود .
 • اگر قرارداد طبق اصول تنظیم شده و واضح و شفاف باشد ، دیگر نیازی به کارشناس یا استعلام نمی باشد و به سرعت قاضی حکم را صادر نموده و روند دادرسی با برد شنا به پایان می رسد .
 • اختلاف نظر و سلیقه ممکن است در پرونده های قضایی وجود داشته باشد اما اگر شخصی قرارداد محکم و جامع داشته باشد ، این اختلاف نظر ها به حداقل خود کاهش می یابد .
 • هنگامی که قرارداد وجود داشته باشد و تمامی وظایف در آن ذکر شده باشد ، نیازی به صرف هزینه های بالا برای گرفتن وکیل نیست (هرچند که ما مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری را در هر زمینه ای پیشنهاد می کنیم ) اما با داشتن قرارداد و استناد به آن می توانید با هزینه ی کمتر به نتیجه ی مطلوب خود برسید .
 • در دورانی که به وفور مشکلات اقتصادی و تحریم وجود دارد باعث کاهش ریسک اقتصادی می شود.

نکات کلیدی برای تنظیم قرارداد :

متن قرارداد
 • عنوان قرارداد : انتخاب موضوع مناسب برای قرارداد می تواند بطور دقیق تعهدات طرفین را مشخص سازد .
 • طرفین قرارداد : برای تنظیم قرارداد باید دو شخصیت وجود داشته باشد . اشخاص هم می توانند حقیقی و هم حقوقی باشند . اگر شخصیت حقیقی بود باید تمامی اطلاعات هویتی او نگاشته شود و اگر شخصیت حقوقی بود نوشتن شماره شناسه شرکت و شماره ثبت آن الزامی است .
 • موضوع قرارداد و مدت آن : در قرارداد لازم است که موضوع فعالیت و تعهد طرفین همچنین مدت زمان انجام آن بصورت دقیق درج شود . مدت قرارداد می تواند 6 ماهه , 1 ساله ، 5 ساله یا … باشد .
 • تعهدات طرفین قرارداد : هر قراردادی دارای شروط و تعهداتی است که طرفین با توجه به نوع کار و قرارداد شروطی را با یکدیگر توافق کرده و داخل قرارداد می گنجانند .

وکیل تنظیم قرارداد :

در جوامع امروزی تنظیم قرارداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین جهت موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم جهت مشاوره تنظیم قرارداد هم بصورت آنلاین و هم حضوری آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد . جهت اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی تنظیم قرارداد ، متمم ها و الحاقیه های آن ، لایحه ، دفاعیه ، فسخ قرارداد ، قبول وکالت در دعاوی مربوط به قرارداد ها و … با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید .