پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

ثبت صورتجلسه

صورتجلسه تغییرات :


بعد از ثبت شرکت ، اعضا ی شرکت هر تغییرات و تصمیماتی که مربوط به شرکت باشد را باید به ثبت برسانند . تغییرات شرکت باید طی صورتجلسه ای با عنوان مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده تنظیم شده و به امضای اعضای شرکت رسیده باشد . پس از تنظیم صورت جلسه و انجام اقدامات مربوطه باید آن را به اداره ثبت شرکت ها تقدیم کنیم . در صورت عدم مشکل و رعایت اصول و قواعد ، اداره کل شرکت ها ، آگهی تغییرات ثبتی را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار اطلاع رسانی می کند .

تغییر آدرس شرکت

انواع تغییرات شرکت ها :

  1. تغییر آدرس : اگر بعد از ثبت کردن شرکت ، نقل مکان صورت بگیرد باید طی صورتجلسه ای به اداره ثبت شرکت ها اعلام گردد ( ثبت صورتجلسه تغییر آدرس )
  2. افزایش و کاهش سرمایه : هر شخص جدیدی که وارد شرکت شود باید با خود سرمایه ای وارد صندوق شرکت کند که این کار باعث افزایش سرمایه شرکت می گردد همچنین اعضای شرکت می توانند بدون وارد کردن عضو جدید ، خودشان سرمایه ای به شرکت وارد کنند . در مورد کاهش سرمایه دقیقا برعکس این موضوع وجود دارد . یا باید یکی از اعضا از شرکت خارج شود یا خود اعضا تصمیم بگیرند سرمایه خود را کاهش بدهند ( ثبت صورتجلسه کاهش یا افزایش سرمایه )
  3. تغییر در موارد اساسنامه : هر موردی که در اساسنامه شرکت ذکر شده باشد می تواند تغییر کند .
  4. ورود و خروج اعضا : گاها اعضای شرکت برای افزایش سرمایه شرکت شخص جدیدی را وارد شرکت می کنند و بالعکس برای کاهش سرمایه شرکت شخصی را خارج می کنند ( ثبت صورتجلسه ورود یا خروج اعضا )
  5. ایجاد شعبه جدید : شرکت ها بعد از اینکه از طرف اداره ثبت شرکت ها و طبق قانون به رسمیت شناخته شدند می توانند شعبه های متعددی ایجاد کرده و فعالیت خود را در زمینه موضوع فعالیت شرکت اصلی در مکان های مختلف انجام بدهند .
  6. انحلال شرکت : شرکت ها به دلایل مختلفی منحل می شوند . یکی از دلایل آن انجام موضوع فعالیتی بود که به خاطر آن شرکت ثبت شده بود یا اینکه انجام آن فعالیت غیر ممکن بود . اگر شرکتی ورشکسته شود باید منحل گردد . حتی ممکن است دادگاه حکم انحلال شرکت را صادر نماید (ثبت صورتجلسه انحلال )
  7. تغییر موضوع فعالیت شرکت : موضوع فعالیت شرکت هر چیزی می تواند باشد اگر بعد از مدتی شخص یا شرکت درخواست فعالیت جدیدی داشته باشد می توان آن را با صورتجلسه ای اعلام نماید .
  8. تعیین سمت اعضا : وقتی شرکتی تشکیل شود ، اعضای آن هر کدام باید سمتی داشته باشند . به عنوان مثال شخصی مدیر عامل می شود ، دیگری رئیس هیئت مدیره ، اعضای هیئت مدیره و…. . در شرکت های سهامی خاص 2 تا بازرس هم مشخص می کنند که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل نام دارد . هر سال سمت اعضا و هر 2 سال سمت بازرسین باید تمدید گردد .
  9. تعیین حق امضا : در صورتجلسه شخصی معرفی می شود که امضای آن شخص برای همه اعضا با اهمیت می باشد زیرا اگر امضای او نباشد شرکت نمی تواند فعالیت کند .
  10. تغییر اسم شرکت : بعد از ثبت شرکت ، می توان نام آن را در صورتی که نام انتخابی تک سیلابی نباشد و از قبل کسی مشابه ان را ثبت نکرده باشد تغییر داد .

نمونه هایی از تغییرات شرکت را در مواردی عنوان کرده و به طور مختصر توضیح دادیم . برای ثبت تغییرات شرکت و تنظیم صورتجلسه و سایر امور ثبتی می توانید با کارشناسان ثبتی ما در موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم تماس گرفته و از خدمات بهینه ما استفاده نمایید . برای ارتباط با کارشناسان ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید .