پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

مهاجرت

مهاجرت چیست ؟

یکی از موضوعاتی که در سال های اخر طرفداران زیادی را توانسته به خود اختصاص دهد ، مهاجرت می باشد . افراد برای دلایل مختلف و متفاوتی از قبیل جنگ ، بیماری ، تحصیل ، کار و…. مهاجرت می کنند . مهاجرت به معنای جابه جایی و نقل مکان از جایی به جای دیگر است و آن را می توان در 2 دسته ی مهاجرت اجباری و مهاجرت اختیاری گنجاند .

مهاجرت اجباری :

به مهاجرتی گفته می شود که در اثر عواملی چون قحطی ، نا امنی ، مسائل سیاسی و از قبیل این مشکلات فرد مجبور به ترک شهر و دیار خود می شود .

مهاجرت اختیاری :

گونه ای از مهاجرت است که فرد برای دسترسی به شرایط بهتر ( خانه ، تحصیل ، کار ) مجذوب مکان های دیگر می شود .

امروزه افراد زیادی طالب مهاجرت هستند . عده ای به طور قانونی و عده ای دیگر به صورت غیر قانونی حاضر به ترک محل زندگی خود می شوند که متاسفانه افرادی که غیر قانونی مهاجرت می کنند در برابر خطرات زیادی قرار داشته و ممکن است از نظر جسمی و روحی آسیب فراوان ببینند . افرادی که قصد مهاجرت دارند ابتدا باید اهداف و انتظارات خود را مشخص کرده و طبق آن خواسته ها بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کند

مهاجرت اختیاری

قوانین مهاجرت :

چنانچه شخصی بخواهد از کشور خود خارج شده و در کشوری دیگر سکنی گزیند ، باید از قوانین مهمی که در مهاجرت وجود دارد به اندازه ی کافی مطلع باشد . 1- مهم ترین قانون مهاجرت تابعیت است . هیچ کشوری در ابتدای ورود شما به آنجا به شما اقامت دائم اعطا نمی کند ولی شخص بطور موقت می تواند در آنجا مانده تا اقامت دائم بگیرد و در آن زمان است که  برای دریافت پاسپورت می توان اقدام کرد .

2- برای اخذ پاسپورت هر کشوری شرایطی وجود دارد . در بند 1 به موضوع تابعیت اشاره کردیم و گفتیم هر شخصی که بخواهد پاسپورت کشوری را دریافت کند باید اقامت دائم آن کشور را داشته باشد . مورد بعدی زبان کشور مورد نظر است و باید به اندازه ای مجاز به زبان آن کشور مسلط بود . در برخی کشور ها برای گرفتن پاسپورت باید در آزمون تاریخ و جغرافیای آن کشور شرکت کرده و گواهی موفقیت از آزمون را داشته باشید .

3- باید حداقل مدت زمان لازم بصورت سالانه در کشور مورد نظر حضور داشته باشید . در کشور های اروپایی که مردم عموما از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت مهاجرت می کنند نباید بیشتر از شش ماه از شنگن خارج شوند .

قوانینی که توضیح داده شد ، قوانین مهاجرت بصورت قانونی بوده که کشور مقصد می خواهد بداند آیا شما می توانید بصورت یک شهروند عادی به قوانین کشور احترام بگذارید یا خیر . در مهاجرت غیر قانونی شرایط متفاوت و سختی های زیادی وجود دارد .

مهاجرت اجباری

راهکار های مهاجرت :

1 – اقامت از طریق سرمایه گذاری : برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می توانید با خرید ملک در کشور مقصد ، افتتاح حساب بانکی ، خرید شرکت ها و … اقدام کنید .

2 – اقامت از طریق ثبت شرکت : ثبت شرکت در کشور مقصد می تواند بهترین گزینه برای دریافت اقامت باشد  زیرا شما علاوه بر گرفتن اقامت می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و آن را گسترش دهید .

3 – اقامت از طریق تمکن مالی :این گونه اقامت بیشتر مناسب افرادی است که درآمد ثابت و مستمر دارند . در مهاجرت از طریق تمکن مالی شخص باید ثابت کند که می تواند در کشور مقصد بدون کار کردن و از طریق منابع در آمدش هزینه های زندگی را بپردازد .

4 – اقامت از طریق کار و اشتغال : در این نوع اقامت مهاجر باید قبل از حرکت به سوی کشور مقصد ، کار متناسب با تجربه و حرفه ی خود را در کشور مقصد بیابد . برای مهاجرت از طریق کار باید تخصص و تجربه ی فرد در نظر گرفته شود .

5 – مهاجرت از طریق ازدواج : در این روش اگر یکی از زوجین اقامت کشوری را داشته باشد ، همسر او نیز پس از ازدواج مقیم آن کشور به شمار خواهد آمد .

وکیل مهاجرت کیست ؟

وکیل مهاجرت وکیلی است که از شما برای انجام امور مهاجرت وکالت دارد . وکیل مهاجرت باید به تمامی قوانین مربوط به کشور مقصد و سفارتخانه ها مسلط باشد تا بتواند شما را در بر اساس قوانین و بدون به وجود آمدن مشکل به کشور مقصد راهی کند . موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با داشتن کادری مجرب در زمینه مشاوره مهاجرت آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد . برای اطلاع از قوانین مهاجرت به کشور مورد نظر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .