پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

طلاق

طلاق :

در لغت طلاق به معنی جدا شدن دو نفر از هم طبق شرایط خاص می باشد . هنگامی که یکی از زوجین یا هر دو به خاتمه رابطه زناشویی رضایت می دهند به آخرین راه حل اختلاف ، یعنی طلاق می رسند . طلاق به دو نوع طلاق بائن و طلاق رجعی تقسیم می شود .

طلاق توافقی

طلاق بائن :

طلاق بائن به طلاقی گفته می شود که مرد بعد از طلاق دیگر حق رجوع به همسرش را ندارد . طلاق بائن شامل موارد زیر می شود :

  • هرگاه طلاق قبل از نزدیکی واقع شود ، طلاق بائن است .
  • هرگاه زنی به سن یائسگی برسد و از همسرش جدا شود ، طلاق بائن است .
  • طلاق های خلع و مبارات
  • طلاقی که پس از سه طلاق و یا سه وصلت متوالی صورت گیرد .

طلاق خلع :

هنگامی که زن از همسر خود نفرت و کراهت دارد ، می تواند با بخشیدن مقداری از مهریه یا تمام آن درخواست طلاق نماید . در این حالت با رضایت زوج طلاق صورت می گیرد . تا زمانی که زن به مهریه یا مالی که بخشیده است رجوع نکند ، مرد حق رجوع نخواهد داشت . از این نوع طلاق در عرف قضایی ایران به عنوان طلاق توافقی یاد می شود .

طلاق مبارات :

هنگامی که تنفر و کراهت از سوی هر دو نفر باشد می توان درخواست طلاق توافقی را مطرح نمود . در این نوع طلاق زن نمی تواند بیشتر از میزان مهریه خود به مرد ببخشد و تا زمانی که به مال خود رجوع نکرده مرد حق رجوع به زن را ندارد .

طلاق رجعی :

باقی مواردی که در طلاق بائن ذکر نشده جزء طلاق رجعی بوده و زوج می تواند در مدت عده که سه ماه می باشد به زوجه رجوع کند ( برای زنان یائسه عده طلاق یا فسخ نکاح وجود ندارد )

طلاق چیست

مزایای استفاده از وکیل برای طلاق :

شما با استفاده از وکیل خانواده در پرونده طلاق خود می توانید در زمان کم تری دادخواست طلاق را تهیه کرده و به دادگاه صالح تقدیم نمایید .

اگر از وکیل برای طلاق استفاده کنید نیازی به حضور شما و همسرتون در دادگاه و مراجع قضایی نیست .

صیغه طلاق بدون حضور زوجین و صرفا با حضور وکیل جاری شده و در آخر ، شناسنامه و مدارک به وکیل تحویل داده می شود .

مدارک لازم جهت ارائه به وکیل طلاق :

  • اصل سند ازدواج ( در صورت عدم سند ، باید رونوشت آن از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت شود .
  • کپی کارت ملی
  • اصل شناسنامه

تمامی وکلای پایه یک دادگستری می توانند به شما مشاوره حقوقی جهت تعیین وکیل برای طلاق و یا سایر امور خانواده بدهند اما به یاد داشته باشید که حتما وکیلی را انتخاب کنید که تخصصش طلاق و خانواده باشد . یک وکیل خوب ، با تجربه و منصف در حل مشکلات و زندگی زناشویی شما می تواند نقش مهمی داشته باشد .

در صورتیکه شما تصمیم به جدا شدم از همسر خود دارید می توانید از طریق شماره های درج شده در صفحه با دفتر وکالت تماس گرفته و بطور آنلاین و تلفی از وکلای طلاق مشاوره و راهنمایی بگیرید و در صورت لزوم برای مشاوره حضوری وقت تعیین کنید تا از خدمات موسسه حقوقی دادگستران افخم بهره بگیرید .

مشاوره حقوقی و اخذ وکالت در خصوص امور خانوادگی مانند : طلاق ، طلاق توافقی ، حضانت فرزندان ، فرزند خواندگی ، نفقه ، مهریه و …. توسط وکیل پایه یک دادگستری انجام می شود .