پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

ثبت شرکت

شرکت چیست ؟

به اجتماع 2 یا چند نفر در کنار هم که هدف خاصی را در راستای فعالیت تجاری دنبال می کنند شرکت می گویند . اعضای شرکت (شرکا) باید در روند فعالیت خود نفعی ببرند و پس از کسر میزان هزینه ها ، سود حاصله را بین یکدیگر تقسیم کنند . به عبارت دیگر ثبت شرکت نوعی قرارداد تجاری بین افراد ، برای کسب در آمد در چهار چوب قوانینی است که قوانین حاکم بر ثبت شرکت ها آن را تعیین می کند . در قانون تجارت ایران ، افراد با توجه به نوع و موضوع فعالیت خود می توانند یکی از شرکت های ذیل را انتخاب کنند

ثبت شرکت مسئولیت محدود

انواع شرکت های تجاری :

  • شرکت های سهامی (سهامی عاو و سهامی خاص)
  • 2 – شرکت های نسبی
  • 3 – شرکت های تضامنی
  • 4 – شرکت های با مسئولیت محدود
  • 5 – شرکت های مختلط سهامی
  • 6 – شرکت های غیر مختلط سهام
  • 7 – شرکت های تعاونی

مراحل ثبت شرکت :

در ابتدا برای ثبت شرکت ، باید 5 اسم برای شرکت انتخاب شود که این اسامی باید سه سیلابی و یا بیشتر از سه سیلاب باشند . بعد از فرستادن اسامی برای اداره ی ثبت شرکت ها 3 تا 7 روز زمان برای تاییدیه نام لازم است . اداره ثبت شرکت ها یکی از 5 نام پیشنهادی شما را با توجه به اولویت بندی شما انتخاب می نماید ، بعد از آن باید موضوع فعالیت شرکت به طور دقیق و کامل ذکر شود همچنین تعداد اعضا ، سمت آنها و میزان سرمایه آورده از سوی آن ها نیز باید کاملا مشخص باشد . بعد از مشخص شدن تمامی اطلاعات شرکت شما به ثبت رسیده و شما می توانید تحت نظارت قانون تجاری ، فعالیت خود را آغاز کنید .

مزایای ثبت شرکت :

ثبت شرکت هم برای شرکا و هم برای ارتباط شرکا و متقاضی مزایای بسیاری دارد . به عنوان مثال اگر شرکتی به ثبت برسد شرکا با اعتبار بیشتری به فعالیت اقتصادی می پردازند و مردم برای همکاری با آن ها تمایل بیشتری دارند . یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت ایجاد حس اعتماد در عموم مردم می باشد زیرا آن ها مطمئن می شوند که شرکت با توجه به قوانین تجاری و زیر نظر مراجع مربوطه فعالیت می کند . همچنین اگر شخصی بخواهد با شرکت قرارداد مهمی انعقاد کند ، با توجه به آگهی درج شده در روزنامه کثیرالانتشار شرکت که در آن میزان سرمایه شرکت ، سمت اعضای شرکت و حدود اختیاراتشان مشخص شده است ، می تواند به قدرت شرکت پی ببرد .

ثبت شرکت سهامی خاص


هزینه های ثبت شرکت :


با توجه به نوع شرکتی که افراد انتخاب می کنند هزینه های ثبتی متفاوت است زیرا هزینه ی تمبر های ثبتی و مالیاتی برای هر نوع شرکت متفاوت است . علاوه بر آن هزینه های دیگری مانند وکیل ،واریزی های قانونی ، آگهی های ثبتی و … وجود دارد که با توجه به موضوع فعالیت شرکت ، تعداد اعضا ، نوع شرکت و … متغیر می باشد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت :

  • شناسنامه و کارت ملی اعضا
  • 5 عدد اسم پیشنهادی برای شرکت
  • موضوع فعالیت شرکت


برای کسب اطلاعات درباره ی نوع شرکت ها و نحوه ثبت انواع شرکت در ایران و حتی سایر کشور ها با موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم تماس بگیرید و با مشاوران ثبتی ما در کوتاه ترین زمان  و با حداقل هزینه ها شرکت خود را به ثبت برسانید .