پست الکترونیک : info[@]vakil-moshaver.com

اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی

هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی برای انجام واردات و صادرات نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارد . کارت بازرگانی از طریق اتاق بازرگانی و با رعایت قوانین مربوط به کارت بازرگانی صادر می شود . هر شخص بالای 23 سال سن می تواند برای دریافت کارت بازرگانی اقدام نماید . همچنین یک شخص به عنوان مدیر عامل یک شرکت می تواند کارت بازرگانی به نام شرکت دریافت کند . مدت اعتبار کارت بازرگانی یک سال می باشد و شخص برای تمدید آن بعد از یک سال باید اقدام کند و در صورتی که شرایط لازم را دارا باشد تمدید کارت بازرگانی صورت می گیرد . برای دریافت کارت بازرگانی (هم حقیقی هم حقوقی ) شخص باید به اتاق بازرگانی مراجعه کرده و کلاس هایی که در آن جا برگزار می شود را شرکت کند . پس از اتمام کلاس های آموزشی از فرد درخواست کننده ی کارت بازرگانی آزمونی گرفته می شود که اگر فرد در آزمون قبول شود ، کارت بازرگانی برای او صادر می شود . لازم به ذکر است که برای تمدید کارت بازرگانی حقیقی نیازی به رفتن دوباره به کلاس ها و آزمون نیست و فقط زمانی نیاز به طی کردن دوره های آموزشی است که کارت بازرگانی رای شرکت باشد و مدیر عامل آن تغییر کند .

مزایای کارت بازرگانی :

اخذ کارت بازرگانی
  • بین فعالان اقتصادی داخلی و بین المللی ارتباط برقرار می نماید
  • باعث ایجاد نظم به فضای اقتصادی می شود
  • با داشتن کارت بازرگانی میتوانید برند یا علامت تجاری خود را ثبت کنید
  • انجام فعالیت های حق العمل کاری در گمرک
  • ترخیص کالا
  • صادرات
  • بهره مندی از یارانه صادرات
  • کارت بازرگانی باعث ایجاد اعتماد فعالان اقتصادی به شما می گردد

مدارک مورد نیاز برای کارت بازرگانی :

همانطور که گفتیم کارت بازرگانی هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی صادر می شود . مدارک مورد نیاز برای کارت بازرگانی اشخاص حقیقی عبارت است از : کپی برابر اصل مدارک شناسایی ، کارت پایان خدمت فرد و آخرین مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم) ، داشتن کد اقتصادی ، داشتن گواهی ارزش افزوده ، گواهی عدم سوء پیشینه ، یک قطعه عکس 3*4 ، پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکت ها ، اجاره نامه هولوگرام دار به نام شخص، داشتن گواهی تاییدیه مالی و تاییدیه حساب جاری به نام شخص .

مدارک مورد نیاز کارت بازرگانی اشخاص حقوقی : کپی برابر اصل مدارک شناسایی ، کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم ) مدیر عاملی که حق امضا داشته باشد ، اجاره نامه هولوگرام دار به نام شرکت ، گواهی تاییدیه مالیاتی ، پلمپ دفاتر و ثبت آن در اداره ثبت شرکت ها ، کد اقتصادی 16 رقمی ، گواهی ارزش افزوده ، گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل ، کپی مدارک ثبت شرکت مانند روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت همچنین آوردن اسم واردات و صادرات در موضوع فعالیت شرکت ، حداقل سرمایه هنگام ثبت شرکت 500 هزار تومان باشد ، یک قطعه عکس 3*4 مدیر عامل .

مشاوره حقوقی کارت بازرگانی :

شما دوستان عزیز می توانید جهت اخذ کارت بازرگانی و یا تمدید آن با کارشناسان مجرب ما تماس گرفته و با تکمیل مدارک لازم تمامی مراحل اخذ کارت بازرگانی خود را به کارشناسان مجرب ما در موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم بسپارید . جهت اطلاع از هزینه کارت بازرگانی با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .