ملکیوکیل

لیست 10 تا از بهترین وکیل ملکی در تهران ⚖️【سال1402】

اگر سری به دادگاه ها بزنیم به خوبی درخواهیم یافت که دعاوی ملکی یکی از رایج ترین و در عین حال پیچیده ترین دعاوی مطرح شده در محاکم قضایی هستند. گاهی پیش می آید که اختلافاتی در خصوص ملک و املاک پیش می آید و مشکل به حدی عمیق می شود که برای حل و فصل آن راهی به جز مراجعه به مراجع قضایی باقی نمی ماند. اما رسیدگی به پرونده های ملکی مستلزم بهره مندی از دانش حقوقی و آشنایی با قوانین ملکی است. از این رو، سعی داریم با معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران شما را در جبران این نقص یاری کنیم تا اولین قدم برای رسیدن به نتیجه مطلوب را محکم تر از همیشه بردارید.

بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران کیست؟

امروزه تعداد بالای وکلا در سطح تهران تبدیل به یک معضل برای آن دسته از افرادی شده است که به دنبال یافتن وکلای شاخص و معتبر هستند. علاوه بر این اگر متر و معیاری برای سنجش توانایی و مهارت های وکلا در دست نداشته باشیم ممکن است از انتخاب مطلوب باز بمانیم. بهترین وکیل ملکی در تهران دانش آموخته یکی از بهترین دانشگاه های کشور است. او دانش حقوقی لازم برای به دست گرفتن یک پرونده ملکی را در اختیار دارد و از قوانین این حوزه آگاه است.

بهترین وکیل ملکی در تهران سعی دارد تجربیاتی که در طی سال ها حضور در دادگاه ها کسب کرده است را در پرونده های جدید به کار بگیرد و با استفاده از آن بهترین راهکار را به موکل خود ارائه دهد. بهترین وکیل ملکی در تهران از جسارت و شجاعت لازم برای دفاع از موکل در میدان دادگاه برخوردار است. بهترین وکیل تهران همواره سعی می کند امانت دار خوبی در مقابل اسرار موکلش باشد. بهترین وکیل ملکی در تهران با صداقت نظر خود درباره احتمال موفقیت در پرونده را بیان می کند.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

10 تا از بهترین وکیل ملکی در تهران را بشناسید!

در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر درخصوص آدرس دفتر و شماره تماس وکلای متخصص، همراه ما باشید:

نحوه اثبات مزاحمت ملکی در دادگاه

امروزه در شهرهای بزرگ اکثر افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند. در آپارتمان بیشتر اماکن به صورت اشتراکی استفاده می شود و در واقع هر فردی دارای حق و حقوقی در دستیابی به آن است. حال فرض کنید فردی برای رسیدن شما به حق خود، مزاحمت ملکی ایجاد کند. برای مثال ماشین خود را به گونه ای پارک کند که شما نتوانید به هیچ صورت خودروی خود را در پارکینگ قرار دهید. در این شرایط فرد مرتکب مزاحمت ملکی شده و شما می توانید علیه او دادخواست تنظیم کنید.

برای اقامه دعوا در خصوص مزاحمت ملکی شما می توانید علاوه بر دادگاه های حقوقی، آن را در دادگاه های رسیدگی به دعاوی کیفری نیز دنبال کنید. در واقع فرد با مراجعه به مراجع رسیدگی به دعاوی حقوقی قصد دارد تنها مزاحمت فرد متخلف را برطرف سازد. اما زمانی که حل و فصل اختلاف پیش آمده به دادگاه های کیفری سپرده می شود، شاکی معتقد است مزاحمت ملکی فرد متشاکی با ارتکاب نوعی جرم همراه بوده است. برای تعیین نوع دعاوی با بهترین وکیل ملکی در تهران مشورت کنید.

در گام نخست فرد شاکی که برای او مزاحمت به وجود آمده است باید اثبات کند که این مزاحمت بدون میل و رضایت او از طرف فرد متخلف صورت گرفته است. در مورد دوم فرد شاکی نیازمند اثبات آن است که این مزاحمت غیرقانونی بوده است. در گام سوم فرد شاکی باید اثبات کند که ملک مورد مزاحمت قرار گرفته، در تصرف و مورد استفاده بوده است. لازم است برای اثبات هر مرحله از کمک بهترین وکیل ملکی در تهران استفاده کرد. زیرا اثبات هر کدام نیازمند دانش حقوقی است.

اگر فردی که ادعا دارد طرف مقابل در ملک وی مزاحمتی ایجاد کرده، قادر باشد با ارائه ادله و مستندات کافی، قاضی را متقاعد کند تا به نفع او رای دهد، در نهایت می تواند برنده پرونده باشد. البته نباید فراموش کرد که استخدام یک وکیل در دستیابی به بهترین نتیجه دخیل است. رای صادره از سوی دادگاه می تواند شامل رفع مزاحمت از سوی فرد مزاحم، جبران خسارت پیش آمده بر اثر مزاحمت ملکی و حتی مجازات از نوع حبس برای فرد مزاحم در پرونده های مربوط به دعاوی کیفری باشد.

مزاحمت ملکی

مجازات مزاحمت ملکی در قانون

در صورتی که در دادگاه اثبات شود فرد متخلف از روی عمد و قصد و غرض برای دیگری مزاحمت ملکی ایجاد کرده است، فرد مزاحم علاوه بر رفع مزاحمت، می‌بایست به‌عنوان مجازات دچار حبس نیز شود. علیه این نوع از مزاحمت ملکی، دعاوی کیفری اقامه می شود که از نظر قانون مستلزم مجازات است.

قانون به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهد که از حق دیگران در دستیابی به اموال و ملکشان ممانعت به وجود بیاورد. اگر فردی با آگاهی یا بدون داشتن اطلاع، حق شما در دستیابی به اموالتان را سلب کند از نظر قانونی می‌توانید در دادگاه از او شکایت کرده و دادگاه نیز به حق شما رسیدگی می‌ کند و فرد متخلف دچار مجازات اسلامی خواهد شد. البته بهتر است پیش از اقامه دعوا علیه فردی که مرتکب مزاحمت ملکی شده است، با بهترین وکیل ملکی در تهران مشورت کنید تا مطلوب ترین راهکار را ارائه دهد.

آیین دادرسی مدنی در ماده ۱۶۰ خود به موضوع مزاحمت ملکی پرداخته و آن را به‌صورت دقیق تعریف می‌کند. بر اساس این تعریف متصرف مال غیرمنقول درخواست جلوگیری از مزاحمت کسی را دارد که نسبت به متصرفات او مزاحمت ایجاد کرده است. قانون برای چنین فردی جزا در نظر گرفته است. همچنین قانون مجازات اسلامی در ماده 690 به بررسی کامل هتک حرمت برای منازل و املاک دیگران پرداخته است و فرد متخلف را مستحق یک ماه تا یک سال حبس می‌داند.

مجازات مزاحمت ملکی

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با نام، مشخصات، ویژگی ها و تخصص بهترین وکیل ملکی در تهران آشنا کنیم تا از بابت انتخاب معتبرترین ها دغدغه ای نداشته باشید. در ادامه نیز به بررسی مزاحمت ملکی به عنوان یکی از رایج ترین دعاوی ملکی پرداختیم. در پایان نیز مشخص کردیم که می توان مزاحمت ملکی را در دادگاه های کیفری نیز پیگیری کرد و خواستار مجازات برای فرد مزاحم شد. حال از شما دعوت می کنیم که تجربیات و نظرات خود در مورد موضوعات مطرح شده را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =

دکمه بازگشت به بالا