پلمپ دفاتر :

اگر شخصی شرکتی داشته باشد و آن را ثبت کرده باشد می داند که طبق قانون باید حتما دفاتر شرکت را پلمپ کند . این دفاتر ، دفتر کل و دفتر روزنامه هستند . هر خرید و فروش و هر فعالیتی که در طول روز انجام شود باید در دفتر روزنامه و در صفحه ای که مطعلق به همان روز است نوشته شود به بیان راحت تر دفتر روزنامه مربوط به فعالیت های روزانه شرکت است  که در آن تمام واردات و صادرات و مطالبات و دیونی که انجام می شود نوشته خواهد شد .

دفتر کل هم دفتری است که در آن تمامی معامله هایی که شرکت انجام داده دسته بندی شده و در صفحه ی مربوط به همان معامله نوشته می شود . اطلاعات دفتر روزنامه باید بطور مختصر حداقل هفته ای یک بار وارد دفتر کل شود .

اداره ثبت شرکت ها و افرادی که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می کنند می توانند کار پلمپ دفاتر تجاری را انجام دهند . در پایان هر سال مالی شرکت باید تمامی صفحات دفتر را شماره گذاری کند و مهر اداره ثبت شرکت ها روز آن ها درج شود . این کار از تغییر اطلاعات توسط اشخاص سودجو جلوگیری می نماید . سپس این دفاتر به اداره مالیات فرستاده می شود . اگر شرکتی به ثبت رسیده باشد اما فعالیتی انجام نداده باشد هم باید پایان هر سال دفاتر خالی را برای پلمپ شدن ارسال کند .

مدارک لازم جهت پلمپ دفاتر تجاری :

  • مدارک شرکت ( روزنامه رسمی ، کثیرالانتشار ، آخرین تغییرات شرکت ، اساسنامه شرکت و … ) در صورتی که دفاتر مربوط به شرکت باشد .
  • مدارک شناسایی اعضای هیات مدیره – اگر دفاتر برای شخص بود فقط مدارک شناسایی شخص کفایت می کند .
  • اصل اظهارنامه پلمپ دفاتر تجاری
  • اصل وکالتنامه که به امضای صاحب امضا شرکت رسیده باشد ( در صورت داشتن وکیل برای پلمپ دفاتر )

زمان پلمپ دفاتر تجاری :

آخرین مهلت متقاضیان پلمپ دفاتر تجاری اسفند ماه هر سال می باشد . شرکت هایی که فعالیت خود را هنوز شروع نکرده اند نیز باید هر سال برای پلمپ دفاتر شرکت خود اقدام کنند . اگر شرکتی فعالیتی نداشته باشد این موضوع را باید هر سال اعلام کند زیرا موضوع عدم فعالیت آن برای سال گذشته بوده و ممکن است در این سال فعالیت خود را اغاز نماید . شرکت ها باید عدم فعالیت خود را طی 4 ماه اول سال مالی اعلام کنند در غیر این صورت جریمه مالیاتی به آن ها تعلق می گیرد . مثلا شرکتی عدم فعالیت سال 98 را یعنی از فروردین 98 تا آخر اسفند 98 را باید تا آخر تیر 99 به ارائه اظهارنامه مالیاتی اعلام نماید .

موارد کاربرد دفاتر پلمپ :

برای اخذ کد اقتصادی همچنین کارت بازرگانی نیاز به پلمپ دفاتر می باشد .

مشاوره پلمپ دفاتر تجاری :

خوانندگان محترم می توانید برای مشاوره حقوقی جهت پلمپ دفاتر خود با موسسه ما تماس بگیرید . موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با استفاده از کارشناسان ثبتی مجرب آماده پاسخگویی و مشاوره ثبتی رایگان به شما عزیزان می باشد . همچنین شما دوستان می توانید برای اطلاع از هزینه پلمپ دفاتر تجاری با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و از قیمت ها مطلع شوید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *