پناهنده :

پناهنده یا پناهجو به کسی گفته می شود که برای فرار از آزار و اذیت نژادی ، مذهبی ، سیاسی و.و.. و یا داشتن عقاید خاص نمی تواند پناهگاهی امن در کشور خود داشته باشد . مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهنده طبق مفاد پیمان دوبلین ، اولین کشور عضو اتحادیه اروپا که پناهنده به آن وارد می شود می باشد . مهم ترین نکته در رابطه با پناهندگی این است که شما ثابت کنید جانتان در کشور خودتان در خطر بوده است .

به دلیل ادیای پناهندگان در اروپا و کمبود بودجه دولت برای این افراد به سختی می توان پناهندگی گرفت .

انواع کیس پناهندگی :

  • پناهندگی اجتماعی : کیس اجتماعی شامل کسانی می شود که بنابه هر دلیلی از حقوق اجتماعی خود محروم شده و حتی در بعضی موارد بدون داشتن هیچگونه فعالیت سیاسی و اجتماعی مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران ، صرفا به دلیل تمایلات جسمی ، احساسی ، جنسی و .. مورد آزار قرار گرفته ، زندانی و گاها اعدام نیز می شوند که اینگونه رفتار ها از نظر قوانین بین الملل و حقوق بشر قابل قبول نمی باشد . این افراد بیشتر مواقع به خاطر نا آگاهی از قوانین بین المللی و شرایط پناهندگی با مشکلات زیادی رودر رو می شوند که ما با در اختیار داشتن وکیل پناهندگی آگاه و مطلع ، به بهترین نحو در این امر یاورشان خواهیم بود .
  • پناهندگی سیاسی : اگر شخصی مورد تعقیب یا پیگرد دولت یا یک گروه قرار گرفته باشد طبق ماده 14 اعلامیه حقوق بشر حق پناهندگی در کشور دیگر را دارد . بنابر این افراد سیاسی و مخالفان دولت که جان آن ها در خطر است می توانند در کشور دیگر پناهنده شوند .
  • پناهندگی جنسی : افرادی که تمایل جنسی آن ها مطابق روال عادی و نرمال ایران نمی باشد مانند دختران و پسرانی که به همجنس خود گرایش دارند و این موضوع در ایران مورد قبول نبوده و پذیرفته نمی شود .
  • کیس مذهبی : شامل افرادی است که دین آن ها اسلام ( شیعه ) نیست و از خدمات و امکانات اجتماعی دولتی و غیر دولتی برخوردار نمی شوند و مورد تمسخر قرار می گیرند . اما داشتن کیس مذهبی به تنهایی نمی تواند باعث گرفتن پناهندگی شود زیرا شرط اصلی پناهندگی داشتن خطر جانی می باشد . به همین دلیل هنگام مصاحبه باید اثبات کنید که در کشور خود جانتان در خطر بوده و دلیل ترک کشور را ترس از شکنجه یا کشته شدن بیان کنید .

شما با در اختیار داشتن وکیل پناهندگی می توانید کیس را مطابق قوانین کنوانسیون ژنو تهیه و ویرایش نمایید

چه کسانی مشمول حق پناهندگی نمی شوند ؟

افرادی که مرتکب جرم جنایی جدی شده اند و یا حقوق بشر را نقض نموده اند ، همچنین کسانی که تقاضای پناهندگی کرده اند ، اگر در زمانی که تقاضای آن ها در حال بررسی است وضعیت کشورش بطور محسوسی تغییر کرده و پیشرفت کند یا پس از آنکه شخص پناهنده شده ، به کشورش برگردد ، دیگر پناهنده نبوده و پناهندگی آن ها فسخ می گردد .

بازگشت به کشور پس از پناهندگی : پس از قبول پناهندگی می توان به کشور خود که ادعا نموده اید که در آن جا مورد آزار و خطر هستید برگردید اما ممکن است حمایت های مالی به شما قطع شود و به دلیل تغییر در شرایط ، شما دیگر واحد شرایط پناهندگی نشوید و پناهندگی شما فسخ شود . بنابر این در صورت سفر به کشوری که در آن مورد اذیت و آزار و حتی خطر جانی بوده اید ، قبل از سفر حتما با کارشناس و وکیل پناهندگی با تجربه مشورت کرده تا از راهنمایی های حقوقی مورد نیاز بهره مند شوید .

وکیل پناهندگی :

وکیل پناهندگی فردی است آگاه و مسلط به قوانین . او به شما در قسمت تقاضای پناهندگیتان کمک می کند ، در اداره ی مهاجرت دلائل پناهندگی شما را به گونه ای که مورد قبول واقع شود بیان می کند ، میداند برای برگرداندن حکم شما به چه اسنادی نیاز دارید ، احتمال موفقیت شما را میداند و… .

پس از بررسی های لازم در مورد دلیل مهاجرت شما به کشور دیگر و اطلاعات دقیق از شرایط فعلی کشور شما ، اداره مهاجرت در مورد پناهندگی شما تصمیم می گیرد .

ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که استیناف پناهندگیتان موفقیت آمیز خواهد بود . در صورت تمایل و مشاوره حقوقی رایگان می توانید با وکلای مهاجرتی ما تماس بگیرید . ما به مشاوران ، وکلا و حقوقدانان خود اعتماد داشته و می توانیم بهترین خدمات قانونی و حرفه ای را در زمینه پناهندگی برای متقاضیان داخل و یا خارج کشور فراهم کنیم .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *