جرایم اقتصادی :

در هر کشوری اصلی ترین عامل نگه دارنده اش اقتصاد آن کشور می باشد که می تواند کشور را در مقابل تهدیدات دیگر کشور ها و حتی عوامل داخلی حفاظت کند به همین دلیل جرایم اقتصادی یکی از مهم ترین آسیب هایی است که امنیت اقتصادی کشور ها را می تواند به خطر بیندازد . جرایم اقتصادی با احتکار ، پولشویی ، قاچاق میراث فرهنگی و … به صورت زنجیر وار در ارتباط بوده و با به هم ریختن توازن اقتصادی و ایجاد خلل در نظام اقتصادی ، نه تنها نظام اقتصادی بلکه بلکه تمام سطوح نظام اجتماعی را با مشکلات شدیدی مواجه می کند .

به آن دسته از جرایم که علیه اقتصاد یک کشور صورت می پزیرد یا به این منظور انجام نمی شود ، جرایم اقتصادی می گویند . جرم اقتصادی جرمی است که تبعات سوء اقتصادی داشته باشد . جرمی که ویژگی اقتصادی داشته باشد جرم اقتصادی نیست .

مبارزه با جرایم اقتصادی هم باعث برقراری نظم اقتصادی شده و هم نمی گذارد اثرات و تبعات مضر اقتصادی باعث ایجاد خلل در اقتصاد شود .

مهم ترین جرایم اقتصادی :

1-پولشویی

2-احتکار

3-قاچاق ارز و کالا

4-رشا و ارتشاء

5-ربا و ربا خواری

6-قاچاق ثروت ملی و میراث فرهنگی

7-تشکیل شرکت های هرمی

و..

عوامل پیشگیری و کنترل جرایم اقتصادی :

افزایش اشتغال زایی و کاهش جدی مقواه ی بیکاری – اصلاح الگوی توزیع در آمد و کاهش فاصله ی طبقاتی – برخورد جدی با مدیران دخیل در جرایم اقتصادی بدون در نظر گرفتن مقام و جایگاهشان – آزاد سازی و تقویت فضای رقابتی به طور صحیح – اعمال اصلاحات مالی از طریق دستگاه های مرتبط – نظارت مالی فردی و گروهی فراوان از طریق ارگان ها – تقویت دستگاه های نظارتی – شفاف سازی فعالیت های مالی – اعمال اصل آزادی بیان – افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به جرایم اقتصادی و حکم این نوع جرایم از طریق سامانه های اطلاع رسانی و صدا و سیما – دسترسی مردم به اطلاعات مربوط به امور مالی – جمع آوری و دسته بندی اطلاعات مربوط به جرایم اقتصادی و حدود مجازات آن

 

وکیل جرایم اقتصادی :

در قانون ایران جرایم اقتصادی بطور کامل و واضح بیان نشده و ممکن است کسی بدون داشتن سوء نیتی باعث ارتکاب به جرم اقتصادی شود . به همین منظور بهتر است قبل از انجام هرگونه فعالیتی با یک موسسه حقوقی تماس گرفته و از وکیل آن ها مشاوره حقوقی دریافت کنید . شما پس از مشاوره با آسودگی خاطر می توانید به انجام امور خود بپردازید . جرایم اقتصادی دامنه ی گسترده ای داشته که فقط وکیل پایه یک دادگستری اطلاعات کافی در باره ی نوع و میزان مجازات جرایم اقتصادی دارد . شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات کافی در زمینه جرایم اقتصادی با موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم تماس گرفته با مشکلات پرونده ی خود را با جزییات برای وکیل جرایم اقتصادی توضیح دهید تا او شما را به بهترین روش ممکن راهنمایی کند و اینگونه شما می توانید از بهترین راه حل ها و مدارک برای دادگاه استفاده کرده و رای دادگاه را به نفع خود برگردانید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *