وکیل جرائم پزشکی

قصور به معنی انحراف از استاندارد های پذیرفته شده در نوع ارائه خدمات درمانی است بطوری که باعث آسیب رسیدن به بیمار شود . پزشکان هم مانند دیگر مشاغل تعهداتی دارند که باید به آن ها عمل کنند . رابطه ی بین پزشک و بیمار یک رابطه ی حقوقی است و پزشک باید تمام سعی و تلاش خود را انجام دهد تا به درمان فرد کمک کند و اگر پطشک به تعهدات خود عمل نکند یا علم لازم جهت درمان بیمار را نداشته باشد و دست به درمان بشود ، باید مورد مجازات قرار بگیرد .

راه های شکایت از جرایم پزشکان :

اگر جرم پزشک ساده بود و مشکلی برای بیمار به وجود نیاورد شما می توانید با شماره 1690 تماس گرفته و مشکل خود را بیان کنید . این شماره مربوط به نظام پزشکی است و هنگامی که شما تماس را برقرار می کنید ، شکایت شما در این سامانه ثبت شده و برای رسیدگی به شکایت شما جلسه ای تشکیل می شود .

تخلفات اداری و انتظامی را سازمان نظام پزشکی بررسی می کند . دادسرای ویژه ی رسیدگی به جرایم پزشکی نیز وظیفه ی رسیدگی به هر نوع شکایت از پزشکان را دارد .

تخلفات پزشکی توسط قوه قضاییه بررسی و قاضی دادگاه حکم نهایی را صادر می کند . در صدور این حکم نظریه پزشکی قانونی و پزشکان متخصص تاثیر زیادی دارد زیرا حکم صادر شده باید بر مبنای علم پزشکی باشد .

شماری از جرایم مربوط به پزشکان :

1-اکثر مردم تصور می کنند چون پزشکان و بیمارستان قبل از هر کاری از آن ها امضا می گیرد ، امکان بررسی و تعقیب را از بیمار و خانواده اش صلب می کنند . اما اینگونه نیست . اگر پزشکی در حین انجام خدمت دچار اشتباه شود مسئولیت کیفری دارد و می توان اعمال او را تعقیب نمود .

2-اگر پزشکی راز بیمار خود را نگه ندارد و اسرار او را فاش کند تا یک سال حبس مجازات می شود .

3-اگر پزشکی یک گواهی خلاف واقع صدور کند ، جرم کرده است .

4-جنایت حین عمل جراحی مانند آنکه پزشک در حین عمل کبد ، بی جهت کبد را از بدن بیمار خارج کند .

5-تبلیغات اغفال کننده مانند تبلیغات دارو که یک نوع کلاهبرداری است .

مهم ترین جرائم پزشکی :

*سقط جنین

*ارتکاب قتل عمد

*صدمات بدنی

وکیل جرایم پزشکی :

هنگامی که با موارد خاص پزشکی رو به رو شدید قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با مشاوره حقوقی جرایم پزشکی مشورت کنید . جهت مشاوره کیفری با وکیل پایه یک دادگستری می توانید همه روزه بصورت شبانه روزی با شماره های درج شده در سایت با وکلا و کارشناسان ما در ارتباط باشید .

موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با نگرشی جزئی در پرونده های شما و اطلاعات کافی در زمینه مسائل حقوقی ، با استفاده از وکیل متخصص جرایم پزشکی می تواند بهترین راهنما و مشاور برای شما باشد . فرصت را از دست ندهید و با ما تماس حاصل نمایید و از خدمات رایگان ما بهره مند شوید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *