درخواست طلاق از طرف زوجه :

بر اساس قوانین موجود در کشور اگر مردی بخواهد همسر خود را طلاق دهد با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی و پرداخت حق و حقوق مالی زوجه به راحتی می تواند این کار را علیرغم مخالفت زوجه انجام دهد اما اگر زوجه برای گرفتن طلاق از همسر خود اقدام کند ، بدون رضایت شوهر این کار بسیار سخت و دشوار خواهد بود .

مراحل طلاق از سوی زوجه :

مراحل طلاق از سوی زوجه بدون شک یکی از سخت ترین و مشکل ساز ترین پرونده های خانوادگی در قوه ی قضایی است زیرا اجازه طلاق با توجه به قانون مدنی بر عهده مرد است و زن تنها در صورتی می تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند که دلایل موجه داشته باشد و بتواند دلایل خود را ثابت کند . اگر زوج به درخواست طلاق از طرف زوجه اعتراضی کند ، این پرونده به درازا کشیده شده و صبر زیادی می طلبد مگر اینکه زوج در دادگاه حضور پیدا نکند و طلاق غیابی باشد .

اگر زوجه بخواهد برای طلاق از همسر خود اقدام کند یا به عبارتی درخواست طلاق از سوی زوجه ارائه شود ، باید برای این کار از وکیل حرفه ای در امور خانواده کمک بگیرد زیرا این کار نیاز به اطلاعات کافی درباره ی رویه دادگاه خانواده ، تجدید نظر ها و دیوان عالی کشور دارد تا بتوان دلایل طلاق زوجه از همسرش را به اثبات رساند . داشتن این اطلاعات به دانش و تجربه در امور حقوقی بستگی دارد به همین خاطر پیشنهاد می کنیم اگر که تا به حال برای انجام امور حقوقی خود از وکیل استفاده نکرده اید و مشاوره حقوقی نگرفته اید ، حتما برای طلاق از سوی زوجه این کار را انجام دهید و با یک وکیل مجرب خانواده مراحل قانونی طلاق را طی کنید تا رای دادگاه به نفع شما باشد و نتیجه مطلوب را دریافت نمایید .

وقتی که همسر به طلاق توافقی رضایت نمی دهد و حق طلاق نیز با زوجه نیست ، زوجه باید دادخواستی تحت عنوان درخواست طلاق از طرف زوجه را نوشته و به دادگاه خانواده تقدیم کند  . برای شروع مراحل طلاق از سمت زوجه باید درخواست طلاق در دفاتر الکترونیک قضایی ثبت شود و سپس به دادگاه خانواده انتقال یابد .

زوجه می تواند با گرفتن مشاوره حقوقی با وکیل با تجربه در مراحل طلاق زوجه ، با اثبات یکی از 12 شرط درج شده در سند نکاحیه درخواست طلاق را مطرح کند .

مهریه در طلاق از طرف زوجه :

اگر درخواست طلاق از سمت زوجه باشد و او باکره باشد ، نصف مهریه به او تعلق خواهد گرفت اما اگر باکره نباشد و بتواند یکی از 12 مورد سند ازدواج را اثبات کند ، میزان مهریه زوجه بعد از طلاق به نظر قاضی و زوجه بستگی دارد .

طلاق به درخواست زوجه و حضانت فرزندان :

حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر و پس از آن حضانت پسران تا 15 سالگی و دختران تا 9 سالگی با پدر است ( البته دادگاه با توجه به صلاحیت والدین ، حضانت را به آن ها می دهد در غیر اینصورت حضانت با شخص دارای صلاحیت است ) از آن پس قانون دخالتی در موضوع حضانت فرزندان نداشته و تصمیم با خود فرزندان است که می خواهند با مادر یا پدر خود زندگی کنند .

وکیل برای طلاق از طرف زوجه :

در انتخاب وکیل برای طلاق از طرف زن باید دقت کنید تا بتوانید شخصی مطمئن و با تجربه را برای انجام امور خود انتخاب نمایید . با ما تماس بگیرید تا از مشاوره های ما در زمینه ی امور خانواده ، طلاق ، نفقه ، حضانت و …. بهره مند شوید .

برای دریافت نمونه فرم دادخواست طلاق از سوی زوجه کلیک کنید

دریافت فرم طلاق با درخواست زوجه

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *