شرکت با مسئولیت محدود :

شرکت های با مسئولیت محدود بین 2 یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل می شود و متداول ترین نوع شرکت در ایران است . حداقل سرمایه برای ثبت این شرکت 1.000.000 ریال می باشد و مسئولیت هریک از اعضا در برابر تعهدات شرکت به اندازه ی مبلغی است که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند و اگر روزی شرکت منحل شود هیچ یک از اعضا مسئولیت پرداخت دیون و قروض را نخواهدد داشت . طبق ماده 94 ق.ت موضوع شرکت مسئولیت محدود حتما باید تجاری و مربوط به امور تجاری باشد .

ویژگی شرکت مسئولیت محدود :

در انتخاب نام برای شرکت مسئولیت محدود حتما باید بعد از نام شرکت عبارت ” با مسئولیت محدود ” ذکر شود تا اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد معامله با شرکت را دارند از متوجه باشند که مسئولیت شرکت در برابر تعهدات چگونه است ولی اسم هیچ یک از شرکا نباید در ان قید شود زیرا با این عمل آن شخص در برابر قروض شرکت مسئولیت تضامنی پیدا می کند . برای شرکت مسئولیت محدود بر خلاف شرکت سهامی  نیازی به انتخاب بازرس نیست اما می توان بازرس مشخص نمود . دوره ی تمدید بازرسین یک ساله است اما اعضا تمدید ندارد . سرمایه شرکت مسئولیت محدود به سهام تقسیم نمی شود بلکه بصورت سهم الشرکه است و قابل نقل و انتقال نمی باشد اما این سرمایه هم می تواند بصورت نقدی باشد و هم غیر نقدی و اعضا می توانند آن را کاهش یا افزایش دهند .

شرکت با مسئولیت محدود هم بصورت تک مدیره و هم بصورت 2 مدیره اداره می شود و بیشتر بین افراد خانواده و اقوام تشکیل می شود . چون اعضا مسئولیت تضامنی ندارند ، افراد سودجویی وجود دارند که به قصد کلاهبرداری این نوع شرکت را ثبت می کنند و پس از مدتی که به اهداف خود رسیدند اعلام ورشکستگی می نمایند .

اکثرا شرکت های خدماتی ، هواپیمایی ، طراحی سایت ، پیمانکاری ، بازرگانی و … این نوع شرکت را برای ثبت کردن انتخاب می کنند .

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

1 – مدارک شناسایی اعضا

2 – گواهی عدم سوء پیشینه

3 – اظهارنامه شرکت

4 – اساسنامه شرکت

5 – وکالتنامه

وکیل ثبت شرکت :

شما می توانید برای انتخاب نوع شرکت با مشاوران ما تماس گرفته و بهترین و مناسب ترین شرکت برای انجام امور ثبتی خود را انتخاب نمایید . موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با داشتن کادری مجرب آماده ی ارائه انواع خدمات ثبتی به شما عزیزان می باشد . برای ارتباط با کارشناسان ما و مشاوره ثبتی رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید . همچنین می توانید بعد از تماس و هماهنگی با وکیل ثبت شرکت و وکیل امور ثبتی به موسسه رجوع کرده و حضورا پیگیر امور خود باشید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *