رابطه نا مشروع :

هنگامی که زن و مردی با یکدیگر در ارتباط باشند و این ارتباط منجر به ایجاد رابطه ی جنسی بین آن ها شود ، در صورتی که بین آن ها صیغه محرمیت جاری نشده باشد ، رابطه نا مشروع می باشد و روابطی مانند قدم زدن در پارک ، رفتن به سینما ، مکالمه تلفنی و …. از نظر اداره حقوقی قوه قضاییه ، طی نظریه مشورتی 3880/7 روابط نا مشروع نیست .

رابطه نا مشروع جرمی است منافی عفت که نیاز به شاکی خصوصی ندارد یعنی اگر مردی وارد رابطه ی نا مشروع شود ، اگر همسرش از او شکایت نکند یا شاکی نداشته باشد ، یا حتی اگر شاکی به عدم مجازات او رضایت بدهد ، مجازات فرد ساقط نمی شود زیرا اینگونه روابط موجب بر هم زدن نظم جامعه می شود و از نظر قانون مجازات ، غیر قابل گذشت می باشد .

اگر مردی ، زنی را بدون رضایت وادار به انجام رابطه جنسی کند ، رابطه نامشروع خوانده می شود و زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند می توانند ظرف مدت 72 ساعت به پزشکی قانونی مراجعه کرده و شکایت خود را تنظیم نماید . برای اثبات رابطه نا مشروع حداقل 4 شاهد باید به داشتن رابطه نامشروع فرد گواهی بدهند . در صورت مشخص شدن رابطه نامشروع ، فرد خیانتکار مورد مجازات قرار می گیرد . حکم رابطه نامشروع 99 ضربه شلاق تعزیری است .

دلایل ایجاد رابطه نامشروع :

مهم ترین و شایع ترین دلیل برقرار کردن رابطه نامشروع بین زن ئ مرد ، عدم رضایت آن ها از روابط جنسی با همسر خود هستند . آن ها وارد رابطه جنسی غیر شرعی می شوند و به دنبال بهبود زندگی زناشویی و جنسی خود می باشند . در زندگی مشترک ممکن است زن و شوهر از اکثر فعالیت های متقابل لذت ببرند اما از رابطه ی جنسی با همسر خود به هر دلیلی راضی نباشند .

گاهی اوقات افراد به دنبال جبران کمبود محبت و نیاز عاطفی وارد رابطه نا مشروع می شود . صمیمیت عاطفی باید در زندگی مشترک جزو اولویت های زندگی باشد زیرا افرادی که وارد رابطه جنسی نا مشروع می شوند که با همسر خود ارتباط عاطفی خوبی ندارند .

برخی افراد از روابط جنسی لذت می برند و تمایل به داشتن روابط جنسی بیشتری دارند که این امر باعث ایجاد روابط نامشروع می گردد .

عده ای برای انتفام از همسر خود که خیانت کرده وارد رابطه ی نا مشروع می شوند این در حالی است که ممکن است خیانت شخص مقابل فقط تصور و خیال ما باشد و او اصلا وارد رابطه با شخص دیگری نشده باشد .

خیانت زوجه و مهریه :

اگر شوهر بتواند خیانت همسر خود را در دادگاه به اثبات برساند ، باز هم زن می تواند مهریه خود را طلب نماید زیرا در هنگام جاری شدن صیغه محرمیت و قبل از صورت گرفتن رابطه نامشروع تعیین شده است . اگر زن به هر جرم دیگری در زندان باشد نیز می توانمد از داخل زندان مهریه خود را مطالبه نماید .

شکایت از رابطه نامشروع :

در تمام دادسرا ها می توان جرم رابطه نامشروع را طرح و پیگیری کرد . اگر قصد شکایت از فردی به جرم روابط نامشروع دارید می توانید با وکیل روابط نامشروع مشورت کنید . چون شکایت از رابطه نامشروع نیاز به تنظیم شکوائیه دارد و همچنین اطلاعات زیاد در زمینه حقوق مجازات ، می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با وکیل پایه یک دادگستری صحبت کرده و از او مشاوره حقوقی بگیرید . حتی می توانید اگر تمایل یا وقت شرکت کردن در دادگاه را ندارید ، به وکیل متخصص رابطه نامشروع وکالت داده تا او صفر تا صد شکایت شما را پیگیری نماید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *