اگر تا کنون به دادگاه رفته و یا به کلانتری مراجعه کرده باشید و شکایتی داشته باشید ، حتما از شما سوال شده است که موضوع دعوی شما حقوقی است یا کیفری . موسسه ثبتی و حقوقی دادگستران افخم با ایجاد یک فضای حقوقی و با استفاده از وکلای خبره این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید تنها با گرفتن شماره ی درج شده در سایت از منزل خود ، تمامی مشکلات حقوقی خود را بر طرف نمایید . حال در این بخش ما می خواهیم به بررسی دعاوی حقوقی و چگونگی طرح آن بپردازیم . امیدوارم از مطالب ارائه شده استفاده مفید ببرید .

دعاوی حقوقی :

دعاوی حقوقی به نوعی از دعوی گفته می شود که در آن حقوق افراد طبق قانون نقض می شود و اختلاف جنبه ی شخصی و معنوی دارد . در حال حاضر اکثر دعاوی مطرح شده در دادگاه ها در زمینه ی دعاوی حقوقی است و علت آن بیشتر عدم آگاهی شخص شاکی است که در نهایت منجر به ضرر دیدن او می شود . برای طرح دعاوی حقوقی نیاز به مراجعه به دادسرای عمومی نیست و شاکی باید با تقدیم دادخواست به دادگاه ، خواسته ی خود را به طور کامل و آشکار در برگه بنویسد و بعد از باطل کردن تمبر با در دست داشتن دادخواست ، به دفتر ثبت کل مراجعه کرده و دادخواست را به ثبت برساند . بعد از ثبت دادخواست ، مدیر دفتر دادگاه برای تعیین وقت رسیدگی به پرونده ، باید سریعا پرونده را به دادگاه برساند . بهد از تعیین وقت رسیدگی برای ارسال اوراق قضایی ، پرونده به دفتر برگشت داده می شود و بعد از مدتی رای صادر می گردد . بعد از صدور حکم دادگاه ، به هر دو طرف اعلام می گردد که تا 20 روز مهلت درخواست تجدید نظرخواهی دارند و هر یک از طرفین اگر از رای دادگاه نا راضی است می تواند ظرف مدت 20 روز نارضایتی خود را اعلام کرده و درخواست بررسی مجدد پرونده را بدهد . اگر صدور حکم دادگاه غیابی باشد ، محکوم علیه می تواند درخواست واخواهی را نیز غیابی انجام دهد .

مهلت واخواهی برای اشخاصی که در ایران زندگی نمی کنند 2 ماه می باشد و پس از واخواهی زمان تجدید نظر فرا می رسد . اگر حکم صادره از دادگاه قطعی باشد می توان درخواست فرجام خواهی نمود و در این مرحله که حکم دادگاه قطعی است ، پرونده برای اجرای حکم به اجرای احکام قانونی منتقل می شود .

مطرح کردن دعاوی حقوقی بسیار تخصصی و هزینه ساز بوده و نباید اینگونه دعاوی را ساده در نظر گرفت و بصورت غیر حرفه ای با آن برخورد کرد . نوع مطرح کردن دعاوی حقوقی و دفاع از موکل در دادگاه و همینطور تنظیم دادخواست دعاوی حقوقی نیاز به دانش تخصصی حقوق آیین دادرسی مدنی و لایحه نویسی دارد . به همین خاطر موسسه حقوقی دادگستران افخم با استفاده از وکیل پایه یک دادگستری و نظارت بر دادخواست ها ، تمامی نکات مهم لایحه را بررسی کرده و بطور دقیق بررسی می نماید تا هم رای دادگاه به نفع شما صادر شود و هم اینکه دعوی هزینه ی زیادی برای شما ایجاد نکند .

وکیل دعاوی حقوقی :

برای مشاوره حقوقی در زمینه پرونده های حقوقی خود می توانید با وکلای خبره ما در ارتباط بوده و برای تمامی پرونده های خود از وکیل دعاوی حقوقی استفاده نمایید .

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *