اجازه پدر برای ازدواج

در کشور ما دختر ها برای ازدواج و صورت گرفتن عقد نکاح نیاز به اجازه ی پدر دارند اما پسر ها در هر سنی می توانند بدون اذن پدر با شخص مورد نظر خود ازدواج کنند .

اجازه پدر برای ازدواج دختر

اجازه ی ازدواج دختر در هر سنی که باشد به عهده ی پدر است . ممکن است در مواقعی دختر فردی را برای ازدواج انتخاب کند اما پدر بنا به دلایل و شرایطی با ازدواج دخترش با آن فرد مخالفت نماید . اجازه ی ازدواج دختر باکره حتی هنگامی که به سن بلوغ هم رسیده باشند بر عهده ی پدر یا جد پدری است و اگر آن ها مخالف باشند دختر می تواند با مراجعه به دادگاه مدنی و معرفی کامل مرد مورد نظر خود پس از اعلام شرایط و مهریه تعیین شده می تواند از دادگاه اجازه ی ازدواج خود را با آن مرد گرفته و پس از مراجعه به دفتر ثبت ازدواج ، عقد نکاح را انجام دهد .

حتی هنگامی که پدر یا جد پدری در قید حیات نباشند مادر ، برادر یا شخص دیگری نمی تواند اجازه را صادر کند ( یعنی اجازه آنها شرط نیست ) و کسب اجازه در این صورت از دادگاه گرفته می شود . در صورتی که دختر قبل از ازدواج به دلیل رابطه نامشروع ، بیماری و… بکارت خود را از دست داده باشد کسب اجازه از پدر برای ازدواج نیاز نیست این در حالی است که اگر دختر باکره ازدواج کند و از همسرش طلاق بگیرد باز هم اجازه ی پدر برای ازدواج مجدد او نیاز است زیرا بکارت شرط اجازه پدر برای اجازه ازدواج  می باشد .

 

وکیل برای اجازه ازدواج از دادگاه :

برای گرفتن اجازه ازدواج از دادگاه بهتر است با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره حقوقی گرفته و اجازه دهید او در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید رای دادگاه را مطابق با خواسته ی خودتان تغییر دهید . برای اطلاع از ساعات حضور وکیل در شرکت ، با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید .

 

 

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *