گرجستان

معرفی کشور گرجستان

گرجستان به زبان گرجی سارکاتول نامیده می شود و کشوری است که در قفقاز اوراسیا قرار دارد و با کشورهای متعددی نظیر ترکیه، ارمنستان، روسیه، جمهوری آذربایجان هم مرز است.
پایتخت این کشور شهر زیبا تفلیس می باشد که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد.
مساحت کشور گرجستان 69700 کیلومترمربع بوده و جمعیت آن در سال 2016 برابر 3172 میلیون نفر بود.
کشور گرجستان دارای حکومت دموکراسی نیابتی است.

موقیت مکانی کشور گرجستان

از لحاظ مکانی کشور گرجستان به گونه ای است که هم در قاره اروپا و هم در قاره آسیا قرار دارد و به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو قوانینی مشابه اتحادیه اروپا دارد.
دین مردم گرجستان مسیحیت می باشد و مردمانشان مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند.
زبانشان گرجی بوده و یکی از غنی ترین فرهنگها را دارند.

نظام آموزشی در گرجستان

در کشور گرجستان تا سال نهم تحصیلات به شکل رایگان صورت می گیرد و در دانشگاه های دولتی نیز دانشجویان از خدمات رایگان برای ادامه تحصیل خود استفاده می نمایند.
در مدارس گرجستان زبانهای بسیاری وجود دارد زبانهایی از جمله روسی، آسی، آنجازی،ارمنی، آذربایجانی و…
طول مدت تحصیل در مدارس گرجستان برابر دوازده سال است که دوره ابتدایی از اول تا ششم، دوره پایه آن از هفتم تا نهم و تحصیلات متوسطه آن از دهم تا دوازدهم است.
دوره ابتدایی و سه سال از دوره پایه یعنی از اول تا نهم به صورت رایگان صورت می پذیرد و هزینه ای برای محصلین وجود ندارد.
به تازگی از سال دهم تا دوازدهم قسمتی از هزینه ها را دولت می پذیرد و نوع مدارس نیز دستخوش تغییراتی گردیده است.
طبق آمارهای اخیر که در سال 2004 انجام گرفت میزان سواد بزرگسالان ( 15 سال و بالاتر از آن) 100٪ اعلام گردیده و شاخص آموزش این کشور 89٪ استو میزان و نسبت زنان به مردان در سال 2001 در دوره های ابتدایی، راهنمایی و متوسطه به ترتیب برابر 95٪، 73٪، 34٪ بوده است.

موسسه مشاوران حقوقی

چنانچه قصد مهاجرت به گرجستان و یا اقامت تحصیلی، اقامت کاری دارید و یا در مورد ویزای گرجستان سوالی دارید موسسه مشاوران حقوقی با بهره گیری از دانش وکلای متخصص شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می رساند.
در زمینه هایی از جمله مهریه، نفقه، ارث، حضانت فرزند، حضانت و … نیز از راهنمایی های وکیل پایه یک دادگستری در موسسه مشاوران حقوقی بهره مند شوید و از مشاوره حقوقی رایگان استفاده کنید.

 

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *