کارت آبی: کارت آبی و یا همان بلوکارت (Blue Card) مجوزی برای اخذ اقامت کار و همین طور به همراه خانواده برای افراد متقاضی مهاجرت می باشد. و این امکان را در بازه زمانی بین یک تا چهار سال میسر می سازد. اخذ اقامت از طریق مجور کارت آبی برای کشور های اتحادیه اروپا به جز انگلیس، دانمارک و ایرلند می باشد. در این خصوص استخدام یک وکیل مهاجرت می تواند برای متقاضیان راهگشا باشد.

کارت آبی

کارت آبی

هدف بلوکارت یا همان کارت آبی بهبودی برای شرایط مهاجرت برای افراد متخصص و تحصیلکرده از کشورهای جهان سوم به سمت کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.

نحوه درخواست کارت آبی (Blue Card)

درخواست بلو کارت (Blue Card) به دو صورت امکان پذیر می باشد.

متقاضی دریافت بلوکارت و مهاجرت یا خود در داخل اتحادیه اروپا می باشد یا خارج از آن. در حالتی که فرد متقاضی بیرون از اتحادیه اروپا باشد، می تواند از طریق وب سایت رسمی بلوکارت اروپا (EU BLUE CARD NETWORK) اقدام نمایند و پس از ثبت نام رایگان رزومه خود را در دسترس کارفرمایان اروپایی قرار دهند. پس از آن کارفرمایان در صورت عدم دریافت نیروی کار متخصص اروپایی و غیر اروپایی در کشور هدف و اتحادیه اروپا بتواند پس از مطالعه رزومه های ارسالی از طریق این پایگاه برای فرد واجد شرایط و متخصص مربوط به زمینه کاری خود درخواست کارت آبی نماید. پس از انجام این مراحل اخذ ویزای مربوطه در یک بازه ی زمانی 90 روزه به انجام خواهد رسید.

در یک حالت نیز ممکن است فرد متقاضی دریافت کار آبی در یکی از کشور های اتحادیه اروپا به طور کاملا قانونی مشغول به کار باشد. در این صورت با احراز نمودن شرایط از حیث زمان دریافت کارت ابی یا Blue Card و میزان حقوق دریافتی، شخص می تواند درخواست دریافت بلوکارت و استفاده نمودن از مزایای آن را نماید.

واجدین شرایط درخواست بلو کارت (Blue Card)

برای اخذ کارت آبی یا همان Blue Card، افراد متقاضی در صورت دارا بودن سه شرط زیر می توانند برای دریافت کارت آبی ثبت نام نمایند:

  1. اشخاص غیر اروپایی
  2. فارغ التحصیل حداقل مدرک کارشناسی (یک دوره تحصیلی سه ساله) در یک رشته و تخصص در آن
  3. قرارداد و یا پیشنهاد کاری الزام آور

بیشترین تقاضای کارت آبی

در بین متقاضیان دریافت کارت آبی کشور های صنعتی آلمان، اتریش، بلژیک و سوئد بیشترین تقاضای دریافت Blue Card را دارا می باشند. و در این بین بیشترین آمار برای صدور بلوکارت به کشور آلمان اختصاص می یابد. و باید گفت که قوانین کشور آلمان برای افراد فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور الویتها و مزایایی را در خصوص اخذ بلوکارت قائل گشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی رایگان موسسه ما بهرهمند شوید. کافیست که با ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *