وکیل دعاوی بیمه‌: همان طور که می دانیم بيمه عهد و پیمانی می باشد که به موجب آن یک طرف تعهد می نماید که در ازای پرداخت وجوهی به شرکت بیمه زمان وقوع حادثه خسارت وارد شده بر او را جبران نماید و یا وجهی معین را بپردازد.

وکیل دعاوی بیمه‌

وکیل دعاوی بیمه‌

 

هدف از بیمه

هدف از بیمه کردن این است که در حین بروز خطراتی، بتوان خسارات مالی آن را جبران کرد. بیمه دریایی نخستین بیمه در تاریخچه است که پس از آن بانکداران با افزایش تجارتی که در دریا داشتند، تقسیم خطر بین محموله های دریایی را قبول کردند. امروزه در حال حاضر بیمه های محتلفی پدید آمده است که هریک برای مبحث خاصی ایجاد شده است و می تواند شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشد. از این رو گاهاً در وجود مشکلاتی در این زمینه، نیاز به وکیل دعاوی بیمه خواهد بود.

 

انواع بیمه

در قوانین موجود آمده است که در انواع معاملات بیمه و شرایط عمومی بیمه نامه ها، تقسیم بندی هایی وجود داشته باشد. از انواع بیمه می توان به بیمه زندگی، بیمه حوادث شخصی، بیمه آتش سوزی، بیمه درمانی، بیمه وسایل نقلیه، بیمه پول در صندوق، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه استخراج، بیمه اکتشافات و … اشاره کرد. از نوع عملکرد هر یک از این بیمه ها، می توان بطور کلی آن ها را به دو نوع بیمه ریسک و بیمه فعالیت تقسیم نمود.
موضوع بیمه به دو شکل تقسیم می شود. بیمه اموال و بیمه اشخاص.بیمه اموال می تواند هر حقوق مالی که شخص بر مالی را دارد در برگیرد. بیمه اشخاص سلامت حسمی و روحی انسان را بطور مستقیم شامل می شود. برای به ثمر رساندن راحت تر امور می توانی از وکیل دعاوی بیمه‌ کمک بگیرید.

 

خصوصیات عقد بیمه

آگاهی از خصوصیات بیمه برای شناخت آن یک موضوع الزامی به شمار می رود. بیمه تعهدی بین طرفین است که در عقد آن ایجاد می شود. بنابراین تنها عقدی که درحقوق کشور بطور دقیق است، عقد بیمه می باشد. بیمه عقد رضایتی است و نیاز به تشریفات نداشته و عدم صدور بیمه نامه نباید به خود بیمه خللی وارد نماید. یکی از خصوصیات عقد بیمه این بوده که در صورت فوت هر یک از طرفین باطل نمی شود. بیمه یکی از عقد های مستمر بوده است که باید در آن حتما مدت زمان مشخص شود. در غیر اینصورت معلوم نمی شود که بیمه گردتا چه زمانی ملزم به جبران موضوع در مورد بیمه خواهد بود. برای به ثمر رساندن راحت تر امور می توانی از وکیل دعاوی بیمه‌ کمک بگیرید.

 

دعاوی مرتبط با قرارداد بیمه

گاهاً ممکن از در عقد های انجام شده در بیمه نامه ها، مشکلاتی اعم از عدم انجام مسئولیت ها باعث شود تا بیمه گر یا بیمه شونده با طرف مقابل به مشکل برخورد کند. در این صورت هر یک از این دو نیاز به وکیل دعاوی بیمه خواهند داشت. وکیل دعاوی بیمه شخصی است که علاوه بر مشاوره حقوقی، در رابطه با مسائل بیمه نیز آگاهی کافی دارد. اغلب بیمه گران به جهت افزایش شهرت خود، از طریق مسالمت آمیز سعی در حل اختلافات خود به بیمه شونده را دارند. برای به ثمر رساندن راحت تر امور می توانی از وکیل دعاوی بیمه‌ کمک بگیرید.
طبق قوانین موجود، در صورت بروز اختلاف و رجوع به داوری این موضوع مطرح می شودو صلاحیت مراجع کیفری برای دعاوی بیمه در زمینه جرایم غیر عمد میباشد. به این دلیل که مسئولیت ناشی از عمد، موضوع عقد بیمه قرار نمی گیرد. رای کیفری قابلیت استناد در مقابل بیمه گر را دار. طرح وکیل دعاوی بیمه در مراجع استثنایی مثل هیئت های تشخیص و حل اختلاف موضوع طبق قانون امکان پذیر است.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *