وکیل حضانت: در قانون مدنی شرایط حضانت به شرح زیر آمده است:

پس از جدایی پدر و مادر از یکدیگر نگهداری فرزند چه دختر باشد و چه پسر تا 7 سالگی فرزند با مادر می باشد. پس از 7 سالگی اگر برای حضانت او بین پدر و مادر اختلاف وجود داشت، دادگاه خانواده تصمیم سرپرستی و حضانت را صادر می نماید. در صورتی که حضانت به پدر فرزند داده شد مادر می تواند وقتی تعیین نماید تا با توافق طرفین فرزند خود را ملاقات نماید و بالعکس.

وکیل حضانت

در صورت انحطاط اخلاقی طرفی که حضانت را برعهده دارد و یا عدم مواظبت در صورتی که ثابت شود که تربیت اخلاقی فرزند و یا سلامتی جسمانی او در خطر است، به در خواست اقربای فرزند یا قیم او و یا به تقاضای دادستان دادگاه تصمیمی جدید برای حضانت و سرپرستی او صادر خواهد شد. در صورتی که حضانت به مادر سپرده شود، ازدواج مجدد او حق حضانت وی را به نفع پدر فرزند ساقط می نماید اما اگر پدر فوت شده باشد، ازدواج مجدد او موجب سقوط حق حضانت وی نخواهد بود.

پس از رسیدن کودک به سن قانونی، دادگاه مسئولیتی بابت رسیدگی درمورد حضانت را نداشته و فرزندان حق انتخاب ادامه زندگی نزد هرکدام از والدین را به انتخاب خود از والدین را خواهند داشت؛ البته باید بدانیم که در هر صورت تأمین مخارج زندگی فرزند با پدر می باشد.

 اخذ حضانت فرزند توسط وکیل حضانت

  • نیازی به حضور پدر و مادر در دادگاه نمی باشد
  • مراحل گرفتن حضانت سریع تر سپری می شود
  • در صورت بیکفایتی پدر یا مادر مانند اعتیاد آنها وکیل می تواند این مورد را به دادگاه ثابت کرده و حضانت را برا ی طرف مقابل دریافت نماید
  • اگر به دلایلی مانند عاطفی هر کدام از والدین از تحوی فرزند و سرپرست او که توسط دادگاه تعیین گردیده اجتناب ورزند، وکیل می تواند حکم جلب او ر بگیرد و نیازی به حضور سرپرست معین شده نخواهد بود.

مراحل مراجعه به وکیل حضانت برای گرفتن حضانت فرزندان

هرکدام از زوجین که قصد گرفتن حضانت فرزند را پس از جدایی از همسر خود دارد باید از وکیل حضانت وقت حضوری گرفته و مدارک را تحویل داده و به طور کامل شرایط خود را شرح دهد. وکیل حضانت مشاوره حقوقی را برای شما انجام داده و پس از آن به مراجع قضایی مراجعه کرده و برای گرفتن حضانت اقدامات لازم را انجام می دهد.  پس از انجام مراحل لازمه و تعییم نمودن وقت وکیل حضانت فرزند را به موکل خود، پدر و یا مادر تحویل می دهد.

ما به عنوان بزرگترین مرکز مشاوره حقوقی با داشتن مجرب ترین وکیل های پایه یک دادگستری می توانیم شما را در مورد گرفتن حضانت فرزندانتان یاری رسانیم. کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای گرفتن حضانت توسط وکیل حضانت 

  • سند متارکه زوجین
  • اصل شناسنامه و کپی کارت ملی

نکته: در صورتیکه طلاق توافقی بوده باشد ارائه توافقات الزامی می باشد.

نگهداری طفل بعد از فوت والدین

در صورت فوت یکی از ابوین، حضانت فرزند یا فرزندان با ولی زنده می باشد و اعضای فامیل حقی نخواهند داشت. هرچند متوفی پدر فرزند بوده باشد و برای او قیم تعیین کرده ‌باشد. فرزندانی که پدرشان فوت شده باشد ، مادر آنها حضانتشان را دریافت می نماید مگر با تقاضای ولی قهری او و یا دادسـتان، دادگاه اعطای حضانت به مادر را خلاف مصلحت کودک تشخیص بدهد. در صورتی‌که والدین هر دو فوت شده باشند، حضانت با جد پدری فرزند و پس از آن با سایر خویشاوندان آن بر مبنای ترتیبات ارث می باشد.

 

 

 

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *