وظایف مشاور حقوقی
وظایف مشاور حقوقی

وظایف مشاور حقوقی: با توجه به شرایط زندگی امروزی و مشکلات و مشغله های فکری و کاری در دنیای امروز بهترین راه برای رسیدن به حق و حقوق خود قبل از انجام هر کاری ابتدا مشاوره حقوقی با وکیل در خصوص موضوع شکایت و همچنین انتخاب بهترین وکیل جهت انجام امور حقوقی آشنا به تمام قوانین حقوقی و کیفری بروز می باشد.

وظایف مشاور حقوقی

کارشناس حقوقی یا مشاور فردی است که اطلاعات زیاد و مناسبی درباره وظایف مشاور حقوقی و کیفری دارد که افراد می توانند مشکلات و مسائل حقوقی مثل معاملات، عقد های قراردادها، همکاری های تجاری، مسائل خانوادگی و … را با آن ها مشورت کرده و از مقررات و قوانین موجود در زمینه های مختلف اطلاع پیدا کند. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی، وظایف مشاور حقوقی با روش های مختلفی مثل مشاوره تلفنی یا اینترنتی امکان پذیر بوده که دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد برای مشاوره حقوقی رایگان نیست.

شرح وظایف مشاور حقوقی

معمولا دیده می شود که افراد حین مراجعه به دادگاه ها و محاکم قضایی با مشکلات روحی و روانی زیادی روبرو می شوند و بعضاً هزینه هایی می کنند که هیچ نفعی برای آنها ندارد. عدم آگاهی این افراد از شرح وظایف مشاور حقوقی و قوانین و مسائل حقوقی جاری دانست. برای مثال هنگامی که یک زوج قصد دارند تا به صورت طلاق توافقی از یکدیگر جدا شوند، حضور در داگاه و کشمکش های مربوط به آن ها می تواند از لحاظ روحی ضربات سنگینی به آن ها وارد کند و این رویه ممکن است بیش از یک ماه به طول انجامد. این در حالی است که اگر در ابتدا این موضوع با یک حقوقدان مشاوره حقوقی داشت، علاوه بر آرامش بیشتر، رویه با سرعت بیشتری طی شده و از مشکلات روحی نیز تا خد زیادی جلوگیری می شود.

اجرای وضایف مشاور حقوقی

امروزه بدلیل پیچیده تر شدن روابط بازار و شرکت ها و قوانین سازمانی، حضور یک مشاور حقوقی برای ارائه مشاوره پیرامون مسائل مختلف حقوقی مرتبط، بیش از گذشته احساس می شود. بسیار دیده می شود وظایف مشاور حقوقی که در قراردادها و مناسبات بین شرکت ها اختلافاتی رخ می دهد که یک وکیل کیفری می تواند این اختلافات در قرار داد ها و پرونده های حقوقی را پیگیری کرده و به بهترین شکل حل نماید.

وظایف مشاور حقوقی در مورد کارشناسی موارد تخصصی

معمولا وظایف مشاور حقوقی در شاخه ی خاصی از حقوق تخصص دارد. ارائه مشاوره حقوقی را به سه دسته ی مشاوره حقوقی مربوط به شرکت ها، مشاوره ی حقوقی مربوط به مسائل خانواده و مشاوره ی حقوقی دعاوی دسته بندی کرد. مدیران و کارکنان شرکت ها در مواردی از جمله پلمپ دفاتر قانونی، تغییر آدرس شرکت، انحلال و تبدیل شرکت، مالیات ها و موارد دیگر می توانند از مشاوره های کارشناسان حقوقی استفاده می کنند.

رعایت نکات وظایف مشاور حقوقی برای کارشناسی

همچنین افراد می توانند با مراجعه به یک کارشناس حقوقی در رابطه با طلاق توافقی، حقوق حضانت، مهریه، نفقه و دیگران اختلافات خانوادگی مشورت کرده و بهترین رویه ی حقوقی را انتخاب کنند. از دیگر مواردی که مشاوران می توانند به افراد در مشاوره حقوقی رایگان راهنمایی دهند، مسائلی مثل مشکلات مربوط به روابط نا مشروع، جرائم پزشکی، کلاهبرداری، حقوق کیفری، سرقت، جعل، تهدید و … است که افراد می توانند با استفاده از این راهنمایی ها در دعاوی خود بهترین نتیجه را حاصل نمایند. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی رایگان با وکیل پایه یک دادگستری با وکیل مشاور تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *