مشاوره دعاوی خانواده
مشاوره دعاوی خانواده

مشاوره دعاوی خانواده: در خصوص پروندهای قضایی خانواده با توجه به حساسیت خاص اکثر این قبیل پروندها باید با وکیل متخصص و وکیل پایه یک دادگستری با تجربه در این زمینه نسبت به مشاوره حقوقی اقدام کرد و از علم و تجربه وکیل پایه یک بنا به حساسیت موضوع بهره مند شد. وکلا می توانند پس از سپری کردن مدتی از عمر وکالت خود و کسب تجربه های مورد نیاز به سمت و سوی فعالیت در یکی از رشته های حقوقی مورد علاقه خود بپردازد بپردازند. یکی از رشته های مهم حقوق، حقوق خانواده و مسائل مرتبط با آن است.

مشاوره دعاوی خانواده

در دعاوی خانوادگی بعد از کامل شدن پرونده دعاوی و تکمیل کردن فرم دادخواست آن، کامل کردن برگه ها و مدارک موردنیاز دادخواست و پرداخت هزینه های دادرسی، برای ثبت در یکی از شعبه های مربوطه و گرفتن وقت رسیدگی، دادرسی آماده خواهد شد. مواردی که به آن اشاره شد در مشاوره دعاوی خانواده می تواند رویه بسیار بهتری با یک وکیل پایه یک دادگستری داشته باشد. در دعاوی خانواده مشاوره حقوقی بهترین راه حل پیش از بروش مشکلات است. زیرا با کمترین هزینه بهترین راهنمایی ها در اختیار افراد قرار می گیرد. همچنین زمان رسیدگی به پرونده اعلام می شود. زمان اخطاریه داده شده توسط دادگاه تا زمان رسیدگی به پرونده نباید کمتر از 5 روز باشد.

بهترین مشاوره دعاوی خانوادگی

این زمان جهت طرح دفاعیه، تهیه و تنظیم مستندات و مدارک لازم برای ارائه و تقدیم به محکمه و دادگاه است و زمان مشخصی جهت تنظیم مدارک و اسناد برای آن ها وجود دارد. طلاق توافقی رای دادگاه در خصوص افراد حضوری می باشد و در طول مدت ۲۰ روز از تاریخ رای دادگاه فرصت اعتراض به دادگاه تجدید نظر استان وجود دارد.

دادرسی دعاوی خانوادگی

پرداخت هزینه دادرسی بر عهده خواهان دادرسی می باشد. در صورتی که خواهان اعلام اعسار از پرداخت هزینه دادرسی کنند، در این صورت دادگاه به ادعای اعسار خواهان رسیدگی نموده و در صورت اثبات آن، از پرداخت هزینه دادرسی معاف خواهد شد و دادگاه شروع به رسیدگی به پرونده دعوی خواهد نمود.

انواع دعاوی حقوقی

دعاوی مالی به آن دسته از دعاوی گفته می شود که قیمت خواسته شده در هنگام تشکیل و تکمیل پرونده معلوم و یا قابل ارزیابی بوده است. بطور مثال مطالبه چک و …. در دعاوی غیر مالی خواسته های غیر مالی در هنگام تشکیل پرونده قابل ارزیابی نبوده. بطور مثال دعاوی تقسیط دیه و تمکین و …

شرایط ارائه دادخواست دعاوی خانوادگی

رسیدگی به پرونده های حقوقی در دادگاه، نیازمند دادخواست می باشد. داخواست های حقوقی و دعاوی خانوادگی نیازمند تنظیم آن ها به زبان فارسی روی برگه های مخصوص این کار است. روی برگه های دادخواست دعاوی خانوادگی، اطلاعات و مشخصات مندرج مربوط به شخص بوده که همگی باید بطور صحیح و کامل نوشته شود. در صورت تنظیم دادخواست توسط وکیل خانواده، بایستی اطلاعات مربوط به او در آن ثبت گردد. در صورتی که اطلاعات کامل تکمیل نشود، دعوی شما رد خواهد شد. برای جلوگیری از این قضیه، در تکمیل دادخواست از وکیل خانواده و یا مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *