بورس و اوراق بهادار: در زمان های گذشته به دلیل نبود سازمانهای قابل اعتماد و یا عدم آشنایی افراد از سازمانهای سرمایه گذاری، پول و سرمایه خود را در نزد خویش نگه می داشتند اما امروزه تمامی افراد حقیقی و یا حقوقی می توانند دارایی های حتی اندک خود را در موسسات معتبر سرمایه گذاری نمایند و در سود آن نیز شریک گردند.

بورس و اوراق بهادار

مشاوره حقوقی بورس و اوراق بهادار

یکی از بازارهای معتبر برای سرمایه گذاری افراد و شرکت ها بازار بورس و اوراق بهادار می باشد. این موسسه یک موسسه غیر دولتی و عمومی می باشد که شخصیت های حقیقی و همین طور حقوقی را دارا می باشد و تامین بودجه آن از طریق دریافت کارمزد از افراد حقوقی و شرکت ها و همچنین سهم حق پذیرش در بورس و درآمد های دیگر می باشد.

 

بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار بازار رسمی و متشکل سرمایه گذاری می باشد که توسط این بازار اوراق مشارکت و قرضه ی دولتی و همین طور خصوصی مورد معامله قرار میگیرد. البته این امر تحت مقررات و ضوابط خاص مورد معامله قرار انجام خواهد پذیرفت. برای حمایت از صاحبین سرمایه راکد و همچنین دارندگان پس انداز و برای جذب سرمایه اشخاص و همین طور بخش خصوصی برای تامین پروژه های سرمایه گذاری بلند مدت است. قیمت سهام در بازار بورس بر اساس عرضه و تقاضا معین می شود و سرمایه گذاران آن برای انجام خرید و فروش بورس اوراق بهادار از طریق شرکت های کارگذاری اقدام می نمایند.

 

مزیت های بازار بورس

  • سهولت در سرمایه گذاری
  • مورد اطمینان بودن این بازار از حیث قانونی
  • قابلیت تبدیل به نقد با سرعت بالا
  • دریافت اطلاع کامل و شفاف از اوظاع بازار در هر زمان
  • سود بالاتر نسبت به سایر بازارهای سرمایه گذاری

 

بازار بورس به سه دسته ی کلی تقسیم می شود:

 

بورس کالا

در این نوع بورس سرمایه گذاران به عنوان فروشندگان کالا، کالا و خدمات خود را به بازار بورس عرضه مینمایند و کارشناسان انها را ارزش و قیمت گذاری می نمایند و پس از آن این کالاها به خریداران آن ارائه می گردد. بورس کالا به صورت های بازار ابزار مشتقه و همین طور فیزیکی انجام می گردد و در این نوع بازار بورس معمولا مواد اولیه و خام مورد معامله قرار می گیرد.

درخواست پذیرش کالا در بازار بورس از طرف مشاورین پذیرش که از میان شرکت های کارگزاری دارای مجوز کارگزار معرف و همچنین شرکت‌ های تامین سرمایه انتخاب می شوند،به بورس ارائه می گردد. و پس از احراز کامل بودن مدارک در بازار بورس به ثبت می رسد.

 

بورس ارز

بورس ارز مربوط به خرید و فروش ارز های خارجی می باشد که در این نوع بورس انجام می شود. ساده ترین و اصلی ترین تعریف برای تبادل ارزهای خارجی، تبدیل نمودن یک ارز به ارزی دیگر می باشد که بخش از این تبادل های شکل گرفته صرف خرید و فروش کالا ها و خدمات شرکت ها ی تجاری و سازمان ها و دولت ها، هزینه های سفر ها و خرید های جهانگردان و همچنین سرمایه گذاری افراد و بنگاه های مختلف در کشور می گردد.

 

فرابورس

فرا بورس دارای ساختاری مشابه بورس می باشد و شرایط پذیرش و معامله ساده ای را دارد که برای گسترش و توسعه شمول بازار بورس شکل گرفته است.

یکی از مهم ترین وظایف فرابورس کشور، ساماندهی و هدایت قسمتی از بازار سرمایه گذاری می باشد که شرایط و موقعیت ورود به بازار بورس اوراق را نداشته اند. و یا اینکه تصمیم دارند سریعا وارد بازار گردند. به این ترتیب می توانند با داشتن ساده ترین و کمترین شرایط و در مدت زمان کوتاه وارد بازار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی موسسه ما در این زمینه بهره مند شوید.

 

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *