مشاوره حقوقی بورس و اوراق بهادار

مشاوره حقوقی بورس و اوراق بهادار

مشاوره حقوقی بورس و اوراق بهادار

بورس و اوراق بهادار: در زمان های گذشته به دلیل نبود سازمانهای قابل اعتماد و یا عدم آشنایی افراد از سازمانهای سرمایه گذاری، پول و سرمایه خود را در نزد خویش نگه می داشتند اما امروزه تمامی افراد حقیقی و یا حقوقی می توانند دارایی های حتی اندک خود را در موسسات معتبر سرمایه گذاری نمایند و در سود آن نیز شریک گردند.

بورس و اوراق بهادار

مشاوره حقوقی بورس و اوراق بهادار

یکی از بازارهای معتبر برای سرمایه گذاری افراد و شرکت ها بازار بورس و اوراق بهادار می باشد. این موسسه یک موسسه غیر دولتی و عمومی می باشد که شخصیت های حقیقی و همین طور حقوقی را دارا می باشد و تامین بودجه آن از طریق دریافت کارمزد از افراد حقوقی و شرکت ها و همچنین سهم حق پذیرش در بورس و درآمد های دیگر می باشد.

 

بورس اوراق بهادار

بورس اوراق بهادار بازار رسمی و متشکل سرمایه گذاری می باشد که توسط این بازار اوراق مشارکت و قرضه ی دولتی و همین طور خصوصی مورد معامله قرار میگیرد. البته این امر تحت مقررات و ضوابط خاص مورد معامله قرار انجام خواهد پذیرفت. برای حمایت از صاحبین سرمایه راکد و همچنین دارندگان پس انداز و برای جذب سرمایه اشخاص و همین طور بخش خصوصی برای تامین پروژه های سرمایه گذاری بلند مدت است. قیمت سهام در بازار بورس بر اساس عرضه و تقاضا معین می شود و سرمایه گذاران آن برای انجام خرید و فروش بورس اوراق بهادار از طریق شرکت های کارگذاری اقدام می نمایند.

 

مزیت های بازار بورس

  • سهولت در سرمایه گذاری
  • مورد اطمینان بودن این بازار از حیث قانونی
  • قابلیت تبدیل به نقد با سرعت بالا
  • دریافت اطلاع کامل و شفاف از اوظاع بازار در هر زمان
  • سود بالاتر نسبت به سایر بازارهای سرمایه گذاری

 

بازار بورس به سه دسته ی کلی تقسیم می شود:

 

بورس کالا

در این نوع بورس سرمایه گذاران به عنوان فروشندگان کالا، کالا و خدمات خود را به بازار بورس عرضه مینمایند و کارشناسان انها را ارزش و قیمت گذاری می نمایند و پس از آن این کالاها به خریداران آن ارائه می گردد. بورس کالا به صورت های بازار ابزار مشتقه و همین طور فیزیکی انجام می گردد و در این نوع بازار بورس معمولا مواد اولیه و خام مورد معامله قرار می گیرد.

درخواست پذیرش کالا در بازار بورس از طرف مشاورین پذیرش که از میان شرکت های کارگزاری دارای مجوز کارگزار معرف و همچنین شرکت‌ های تامین سرمایه انتخاب می شوند،به بورس ارائه می گردد. و پس از احراز کامل بودن مدارک در بازار بورس به ثبت می رسد.

 

بورس ارز

بورس ارز مربوط به خرید و فروش ارز های خارجی می باشد که در این نوع بورس انجام می شود. ساده ترین و اصلی ترین تعریف برای تبادل ارزهای خارجی، تبدیل نمودن یک ارز به ارزی دیگر می باشد که بخش از این تبادل های شکل گرفته صرف خرید و فروش کالا ها و خدمات شرکت ها ی تجاری و سازمان ها و دولت ها، هزینه های سفر ها و خرید های جهانگردان و همچنین سرمایه گذاری افراد و بنگاه های مختلف در کشور می گردد.

 

فرابورس

فرا بورس دارای ساختاری مشابه بورس می باشد و شرایط پذیرش و معامله ساده ای را دارد که برای گسترش و توسعه شمول بازار بورس شکل گرفته است.

یکی از مهم ترین وظایف فرابورس کشور، ساماندهی و هدایت قسمتی از بازار سرمایه گذاری می باشد که شرایط و موقعیت ورود به بازار بورس اوراق را نداشته اند. و یا اینکه تصمیم دارند سریعا وارد بازار گردند. به این ترتیب می توانند با داشتن ساده ترین و کمترین شرایط و در مدت زمان کوتاه وارد بازار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی موسسه ما در این زمینه بهره مند شوید.

 

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .