مشاوره حقوقی انحلال شرکت: همانگونه که یک شرکت نیاز به ثبت شرکت دارد، علاوه بر آن در صورت منحل شدن آن شرکت نیاز به انحلال شرکت نیز دارد. انحلال شرکت می تواند دلایل متفاوت و زیادی داشته باشد. بطور مثال این شرایط می تواند شامل ورشکستگی، فوت و … باشد. البته در شرایطی ممکن است که به درخواست سهامداران بصورت قهری نیز منحل شود. بدلیل پیچیدگی های این امر، با مشاوره حقوقی انحلال شرکت یا مشاوره حقوقی رایگان می توان براحتی آن را پشت سر گذاشت.

مشاوره حقوقی انحلال شرکت

انحلال شرکت فقط به این معنی نیست که شرکت منحل شده و دیگر هیچ شخصی در آن حضور نداشته و روی آن کار نکند. این قضیه باید بطور کاملاً قانونی بسته شود. مواردی که در انحلال شرکت باید مورد بررسی قرارگیرد، مسائل مالی آن است. در این صورت باید پس از بررسی تعهدات شرکت به دیگران و پرداخت طلب هایی که دارد، اموال شرکت باید پس از مشاوره حقوقی انحلال شرکت مابین یکدیگر تقسیم گردد و از اموال آن چیزی نماند. پس از تقسیم اموال شرکت در مشاوره حقوقی انحلال شرکت، اشخاص دیگر هیچ حقی در آن نخواهند داشت.

مدیر تصفیه در مشاوره حقوقی انحلال شرکت

پس از این که مدیر شرکت پس از انحلال شرکت از سمت خود برکنار می شود، در همین راستا نماینده ای به عنوان مدیر تصفیه تعیین می شود تا امور انحلال را مثل وصول مطالبات یا پرداخت بدهی ها و … را به عهده بگیرد. مدیر تصفیه نیز مسئولیت انتشار آگهی انحلال و ثبت انحلال را دارد. همچنین در راستای انحلال شرکت می توان وکیل انحلال شرکت نیز در کنار سهامداران آن ها را راهنمایی کند.

تقسیم اموال پس از انحلال شرکت

همانگونه که پیش تر توضیح داده شد، پس از مشاوره حقوقی انحلال شرکت، باید اموال آن بین شرکا پس از تصفیه بدهی ها تقسیم گردد. اگر در هر شرایطی طلبکاران پس از تقسیم اموال بازهم طلبی داشته باشند، باید طلب خود را شریک های قبلی آن شرکت مطالبه کنند. در این صورت نیز می توان به یک وکیل تسویه شرکت مراجعه کرد و پس از مشاوره حقوقی انحلال شرکت، طلب خود را پیگیری کند.

انحلال شرکت سهامی و مسئولیت محدود

در مشاوره حقوقی انحلال شرکت، انحلال شرکت سهامی و مسئولیت محدود مشخص می شود. در این صورت دلایلی همچون انجام موضوع شرکت، انقضاء مدت فعالیت شرکت، تصمیم همه شرکا، منتفی شدن تعدد شرکا، ورشکستگی یا فوت را داشته باشد. بعضی شرکت ها در اساسنامه خود مدت زمانی را جهت منحل شدن شرکت در این شرایط مشخص می کنند. همچنین اگر زیان شرکت به حدی برسد که نصف سرمایه شرکت از بین برود، شرکت با تصمیم شرکا و مشاوره حقوقی انحلال شرکت می تواند منحل شود.

انحلال شرکت و ثبت انحلال

درصورتی که انحلال شرکت پیش از تاریخ تعیین شده در اساسنامه شرکت باشد، باید مورد تاییداعضای مجمع عمومی فوق العاده باشد. این مجعم در صورت صلاحدید خود تصمیم به انحلال شرکت می گیرد. این تصمیم به رای حداقل دو سوم اعضای مجمع به انحلال شرکت بستگی دارد. صورت جلسه مجمع عمومی با موضوع انحلال شرکت با مدارک به اداره ثبت شرکت ارسال می شود و اقدامات لازم آن صورت میگیرد و در نهایت از طریق آگهی روزنامه ها به اطلاع سایر سهامداران میرسد.

در صورت نیاز به وکیل پایه یک دادگستری جهت مشاوره حقوقی انحلال شرکت، کافیست با ما تماس بگیرید از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوید.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *