مرد میتواند با وجود همسر از راه قانونی ازدواج مجدد کند؟

مرد میتواند با وجود همسر از راه قانونی ازدواج مجدد کند؟

مرد میتواند با وجود همسر از راه قانونی ازدواج مجدد کند؟

مرد میتواند با وجود همسر از راه قانونی ازدواج مجدد کند؟

 

پاسخ:

 مرد نمیتواند با داشتن زن همسر دوم اختیار کند مگر در موارد زیر:

 

1ـ رضایت همسر اول
2ـ عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی
3ـ عدم تمکین زن از شوهر
4ـ ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب‌العلاج موضوع بندهای 5 و 6 ماده 8 (جنون و ابتلاء به بیماری که دوام زناشویی را برای طرف دیگر مخاطره‌آمیز کند)
5 ـ محکومیت زن وفق بند 8 ماده 8 ( به طور خلاصه محکومیت به 5 سال حبس)
6 ـ ابتلاء زن به هر گونه اعتیاد مضر برابر بند 9 ماده 8
7 ـ ترک زندگی خانوادگی از طرف زن
8 ـ عقیم بودن زن
9ـ غائب و مفقودالاثر شدن زن برابر بند 14 ماده 8

به هر حال در تمام موارد مذکور این حق برای همسر اول باقی است که بخواهد تقاضای گواهی عدم امکان سازش از دادگاه بنماید.

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .