مهاجرت به آلمان: آلمان در حال حاضر یکی از صنعتی ترین کشور های جهان و ثروتمند ترین کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد. در این مقاله روش های مهاجرت به کشور آلمان را بررسی می نماییم:

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

ازدواج

ازدواج از راه های اخذ اقامت در هر کشوری می باشد. در اینجا نیز هرگاه شخصی در کشور آلمان به عنوان یک شخص خارجی با فردی آلمانی ازدواج نماید می توانید مقیم آلمان شود.

اخذ تابعیت از طریق خون و خاک

مهمترین و اصلی ترین روش برای اخذ مهاجرت به آلمان روش خون و خاک می باشد که بر اساس آن تابعیت برای هر خص از پدر و مادر او می رسد. داشتن تابعیت آلمان برای یکی از والدین نیز کافی می باشد.

پناهندگی

این روش یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد. پناهندگی زمانی اتفاق می افتد که شخصی در کشور خود به دلایل مختلفی مانند مسائل سیاسی در شرف خطر باشد و نتواند این شرایط را تحمل نماید. در این صورت این شخص می تواند تا زمان برطرف شدن مشکل در کشور خود، در یک کشور دیگر درخواست پناهندگی نماید. و کشوری که این درخواست را می پذیرد موظف است شخص پناهجو را به طو کامل از نظر خوراک، پوشاک، بهداشت، مسکن و … تامین کند.

جاب آفر

این اولین و مهمترین روش کاریابی در کشور آلمان می باشد. به این ترتیب که باید در مدت سه ماه آگهی جذب کارمند درج شود و اگر متقاضی جذب نشد سه ماه دیگر هم در اتحادیه اروپا درچ می شود و در صورت اینکه باز هم بازخوردی وجود نداشت، فرد خارجی می تواند درخواست نماید.

ویزای درجستجوی کار

در این روش شخص 6 ماه فرصت دارد تا در جستجوی کار باشد. و در این صورت پس از عقد قرارداد با مدیران آلمان، اقامت موقت و یا دائم خود را دریافت می نماید. کسب اقامت از این طریق شرایطی را دارد که آنها را بررسی می کنیم. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از یک وکیل مهاجرت از موسسه ما کمک بگیرید.

1) بررسی، ترجمه و تایید مدارک تحصیلی شخص به این ترتیب که باید حداقل دارای مدرک کارشناسی باشد و دربیشتر رشته های تحصیلی و مهندسی مجاز است.

2) تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی که داشت مدرک زبان الزامی نمی باشد اما شانس پذیرش را بسیار بیشتر می کند.

3) داشتن سابقه کار نیز مانند مدرک زبان امتیاز محسوب می شود.

4) اخذ گواهی تمکن مالی توسط بانک و ارائه آن در روز مصاحبه.

5) شخص باید رزومه خود را به طور کامل و جامع ارائه دهد به صورتی که تمامی مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، تخصص ها و تناسب آن ها با نیاز استخدامی ذکر شده باشد.

6) داشتن انگیزه نامه برای فرد یکی از موارد بسیار مهم و اساسی در جذب آن می باشد. در این خصوص حتما لازم است که با یک وکیل پایه یک دادگستری مشورت نمایید.

7) داشتن توصیه نامه از یک نفر که هم رشته خود شخص باشد و در کشور آلمان مشغول به کار باشد امتیاز مثبت محصوب می شود ولی الزامی به وجود آن نمی باشد.

سرمایه گذاری

کشور آلمان با زیر ساخت قوی خود یکی از صنعتی ترین کشور ها به شمار رفته و از قطب های جذب سرمایه گذار در جهان می باشد. و از طریق سرمایه گذاری می توان در این کشور اقامت کسب نمود.

ثبت شرکت

ثبت نمودن شرکت نیز یکی از راه های مهاجرت به آلمان می باشد. ر این روش باید شخص دارای تجربه کاری باشد و    Business plan اجرایی خود را که دارای قدرت سوددهی باشد ارائه نماید و در صورت تائید می تواند اقامت در آلمان را اخذ نماید.

ویزای تحصیلی

کشور آلمان همیشه پذیرای تمامی کسانی می باشد که قصد ادامه تحصیل را دارند و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشور های دیگر کمتر بوده و همچنین بورسیه های زیادی به افراد شایسته در کشور های خارج ارائه می دهد.

موسسه ما به عنوان بزرگترین مرکز مشاوره حقوقی و با در اختیار داشتن برترین وکلای پایه یک کشوری می تواند شما عزیزان را در این تصمیم راهنمایی و هدایت نماید. کافیست که با ما تماس حاصل نمایید.

 

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *