توافق حضانت فرزندان تا زمان سن رشدبه عهده مادر

توافق حضانت فرزندان تا زمان سن رشدبه عهده مادر

توافق حضانت فرزندان تا زمان سن رشدبه عهده مادر

آیا والدین می‌توانند توافق نمایند که حضانت فرزندان اعم از دختر یا پسر تا زمان رسیدن به سن رشد، به عهده مادر باشد؟

 

پاسخ:

نظریه مشورتى شماره ۳۴۴۱/۷ – ۱۳۸۶/۵/۲۷با توجه به اینکه حضانت هم حق والدین است و هم تکلیف آنان و طبق ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی هر یک از والدین می‌تواند، حق حضانت خود را با توافق به دیگری واگذار کند و این قرارداد که نوعی عقد می‌باشد وفق ماده ۱۰ قانون مدنی لازم‌الوفاء است.

 

بنابراین با توجه به مقررات قانونی که اولویت حضانت با مادر است، ممکن است، حضانت فرزندان اعم از دختر یا پسر تا هفت سال یا بعد آن تا زمان رسیدن به سن رشد طبق توافق به عهده مادر گذاشته شود.

 

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .