آیا کارفرما میتواند از مزد کارگر برداشت نماید؟

آیا کارفرما میتواند از مزد کارگر برداشت نماید؟

آیا کارفرما میتواند از مزد کارگر برداشت نماید؟

آیا کارفرما میتواند چنانچه مبلغی را که از کارگر خود طلبکار باشد ، از مزد کارگر برداشت نماید؟

 

پاسخ:

با توجه به ماده 44 قانون کار چنانچه کارگر به کارفرمای خود مدیون باشد در قبال دیون وی تنها می توان مازاد بر حداقل مزد را به موجب حکم دادگاه برداشت نمود که در هر حال این مبلغ نباید از یک چهارم کل مزد کارگر بیشتر باشد.

بنابراین کارفرما نمی تواند در صورتی که مزد کارگر معادل حداقل حقوق باشد، مطالبات خود را از محل مزد وی برداشت نماید.

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .