آیا ورثه باید بدهی‌های متوفی را بپردازند؟

آیا ورثه باید بدهی‌های متوفی را بپردازند؟

آیا ورثه باید بدهی‌های متوفی را بپردازند؟

آیا ورثه باید بدهی‌های متوفی را بپردازند؟

 

پاسخ:

در پاسخ به این پرسش باید گفت که ورثه تحت هيچ شرايطی مسئول پرداخت بدهی‌های متوفی نيستند بلکه بدهی‌های او از ترکه‌اش پرداخت می شود و اگر ترکه کفاف ندهد همان مقدار موجود به نسبت ميان طلبکاران تقسيم می شود.

 

اگر دارايی متوفی برای پرداخت بدهی هايش کافی نباشد ورثه مجبور نيستند ثابت کنند که دارايی متوفی کفايت پرداخت بدهی های او را نکرده است.بدهی‌های متوفی بايد به ترتيب پرداخت شود. اين بدهی‌ها شامل هزينه کفن و دفن، ديون وابسته به اعيان ترکه مانند دين دارای حق وثيقه و ديگر ديون است. اين‌ها نيز بايد به ترتيب ماده ۲۲۶ قانون امور حسبی پرداخت شود.

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .