آیا خودکشی از نظرقانون جرم است؟

آیا خودکشی از نظرقانون جرم است؟

آیا خودکشی از نظرقانون جرم است؟

آیا خودکشی ازنظرقانون جرم است؟؟؟؟؟؟

 

پاسخ:

 

خودکشی جرم نمی باشد و در هیچ یک از مواد قانونی کسی که خودکشی ناموفق داشته مجرم شناخته نشده است.اما تحریک به خودکشی یعنی معاونت در خودکشی از طریق رایانه جرم محسوب می شود.

 

ماده 743 تعزیرات: هرکس از طریق سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده مرتکب اعمال زیر شود، به ترتیب زیر مجازات خواهد شد. چنانچه افراد را به خودکشی تحریک یا ترغیب یا تهدید یا دعوت کرده یا فریب دهد یا شیوه ارتکاب یا استعمال آنها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم می شود.

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .