آيا جهيزيه به مرد هم تعلق مي گيرد؟

آيا جهيزيه به مرد هم تعلق مي گيرد؟

آيا جهيزيه به مرد هم تعلق مي گيرد؟

آيا جهيزيه به مرد هم تعلق مي گيرد؟

 

پاسخ :

جهيزيه اي را که بر حسب عادت و آداب و رسوم به منزل شوهر مي برند، به منزله انصراف از مالکيت محسوب نمي شود و تماماً متعلق به زن است و مرد حق هيچ گونه دخل و تصرف يا تبديل اثاثيه را ندارد.

 

مرد فقط مي تواند در حد عرف معمول و رايج از وسايل استفاده بکند، زيرا طبق ماده 1118 قانون مدني، استقلال مالي زن به رسميت شناخته شده و جهيزيه جزو اموال زن است و زن اختيار دارد که با جهيزيه خود هر کاري را که مي پسندد انجام دهد.البته نه در جایی که مرد آنها را تهیه کرده باشد.

 

مطالب مشابه

ارسال پیام

پیام خود را با ما به اشتراک بگذارید ...

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .